Danfoss ma flotę elektrycznych ciężarówek o dużej ładowności

Firma Danfoss wprowadza dziewięć w pełni elektrycznych ciężarówek Volvo do swojej duńskiej sieci transportowej. Jest jedną z pierwszych firm korzystających z w pełni elektrycznej floty pojazdów ciężarowych we własnej sieci transportowej. Volvo dostarczyło Danfossowi trzy pojazdy z pierwszej na świecie linii elektrycznych pojazdów ciężarowych o dużej ładowności.

Posłuchaj
00:00

Z początkiem roku 2024 firma Danfoss będzie zarządzała flotą dziewięciu w pełni elektrycznych pojazdów ciężarowych Volvo. Danfoss będzie pierwszą firmą w Danii korzystającą z pojazdu ciężarowego pracującego przez 24 godziny na dobę. Pełne wdrożenie powyższej floty zagwarantuje firmie zmniejszenie emisji w zakresie 1 i 2 o 10-15%, jak również przyniesie korzyści w postaci niemal zerowego poziomu zanieczyszczenia hałasem oraz zanieczyszczenia powietrza, co przełoży się na znaczną poprawę środowiska pracy kierowców. W 2019 roku Danfoss przyłączył się do inicjatywy EV100 The Climate Group angażując się w proces elektryfikacji całej floty pojazdów najpóźniej do roku 2030.

Zaawansowana technologia ładowania

Nowe e-ciężarówki będą realizować zadania transportowe między poszczególnymi oddziałami firmy Danfoss na terytorium Danii. Wykonane na zamówienie superładowarki będą ładować akumulatory ciężarówek podczas każdego rozładunku i załadunku, co każdorazowo zajmie około 15 minut. Pojazdy ładowane będą za pomocą infrastruktury dostarczonej przez duńską firmę GodEnergi.

Zaawansowana technologia ładowania oraz relatywnie krótkie trasy pozwolą pojazdom realizować zadania transportowe bez przerwy przez 24 godziny na dobę, do 5 dni w tygodniu. Dłuższe ładowanie nocne odbywać się będzie jedynie w weekendy, kiedy nie będzie potrzeby wykorzystywania pojazdów do transportu. Dzięki zawartym przez Danfossa nowym umowom na dostawę energii elektrycznej, znaczna część wykorzystywanej w tym procesie energii pochodzić będzie ze zrównoważonych źródeł.

Produkty firmy Danfoss dla pojazdów ciężarowych

Do wszystkich elektrycznych pojazdów ciężarowych Volvo ładowarkę pokładową oraz zasilanie energią elektryczną (OCEPS) dostarcza Danfoss Editron, umożliwiając tym samym nocne ładowania pojazdów prądem zmiennym, co stanowi kluczowy czynnik procesu elektryfikacji ciężarowych pojazdów transportowych, autobusów, jak również pojazdów użytkowych. Podwójna funkcjonalność OCEPS dostarcza 43 kW energii elektrycznej, pozwalając na nocne ładowanie pojazdów ciężarowych (8-9 h) z wykorzystaniem ogólnodostępnych gniazd prądu zmiennego. Umożliwia to szybkie przygotowanie elektrycznych pojazdów ciężarowych do pracy oraz minimalizuje koszty inwestycji w infrastrukturę ładowania dla użytkownika końcowego.

Ładowanie prądem stałym jest szybszą i przez to częściej wybieraną opcją, jednak możliwość szybkiego ładowania prądem zmiennym - czyli podłączenia pojazdu bezpośrednio do sieci energetycznej - jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na elastyczność pracy elektrycznych pojazdów ciężarowych. Takie ładowanie jest niezbędne dla wyeliminowania niepewności związanych z zasięgiem komercyjnych pojazdów elektrycznych realizujących dostawy na trasach o zmiennej długości oraz pojazdów wykorzystywanych na placach budowy bez dostępu do infrastruktury ładującej prądem stałym.

Źródło: Danfoss

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
ABB z nową ofertą usług
Aktualności
Nowoczesna sortownia DPD Polska zwiększy efektywność obsługi małych przesyłek
Silniki i napędy
WEG zwiększy zdolności produkcji silników elektrycznych we Włoszech
Aktualności
Rynek środków smarnych powoli pnie się w górę
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Aktualności
Stabilny wzrost na rynku obrabiarek
Powiązane treści
Danfoss przejął zespół produktowy fińskiej firmy Ampner Oy
Uruchomiono Net Zero Innovation Hub dla centrów danych
Korzystanie z energii we właściwym czasie kluczem do oszczędności
Danfoss współpracuje z firmą Corab w zakresie pomp ciepła
Danfoss Drives i Honeywell będą wspólnie usprawniać platformy automatyzacji
Internetowe centrum wiedzy dla projektantów i instalatorów
HPE i Danfoss odzyskują ciepło w centrach danych
"Smart Store" firmy Danfoss ośrodkiem testowym efektywności energetycznej
Danfoss przejął BOCK
Semikron Danfoss zaczyna działalność

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów