Seria R100 - nowa generacja czujników fotoelektrycznych

| Automaticon 2016 Artykuły

Seria R100 wspiera wszystkie tryby detekcji czujników fotoelektrycznych: od bariery optycznej, poprzez czujnik dyfuzyjny, do pomiaru odległości. Niezależnie od wymaganego trybu, cechy takie jak wymiary obudowy, połączenie i instalacja pozostają niezmienne w obrębie całej serii.

Seria R100 - nowa generacja czujników fotoelektrycznych

TECHNOLOGIA CZUJNIKÓW 4.0 - AUTOMATYZACJA POPRZEZ IO-LINK

Aby sprostać zadaniom przyszłości, od czujników wymaga się czegoś więcej niż tylko przesyłanie danych procesowych do sterownika maszyny. Muszą one komunikować się z różnego rodzaju odbiornikami oraz wysyłać i odbierać informacje do i od systemów wyższego rzędu. Kluczem do sukcesu jest wyposażenie czujników w umiejętność komunikacji. Jest to cecha technologii czujników 4.0 - technologii przyszłości, którą firma Pepperl+ Fuchs nieustannie rozwija w celu spełnienia założeń cyfrowej sieci Przemysłu 4.0.

Najnowsza technologia IO-Link która pozwala nam odblokować zdolność czujników do komunikacji. Seria R100 jest to następny krok w kierunku technologii czujników 4.0: IO-link jest konsekwentnie implementowany w obrębie całego portfolio. Otwiera to nowe możliwości dla użytkownika - do konfiguracji, diagnostyki oraz konserwacji. Możliwa jest nawet bezprzewodowa komunikacja. Korzystając z technologii SmartBridge, dane mogą być przesyłane bezprzewodowo do urządzeń mobilnych.

DURABEAM: NOWOCZESNY LASER WYSOKIEJ MOCY

Oprócz diody LED wysokiej mocy, seria R100 jest również wyposażona w laser wykonany w nowej technologii: DuraBeam łączy zalety diody LED oraz czujników laserowych. Bezpieczne dla oka (laser klasy 1) czujniki cechuje wyjątkowo długa żywotność i możliwość zastosowania w nowych aplikacjach, nawet w wysokich temperaturach otoczenia. Kolejną cechą omawianej technologii laserowej jest specjalny profil wiązki, który zawsze rzuca ostrą i okrągłą plamkę na obiekt. Ta konkretna cecha jest idealna do bardzo precyzyjnego wykrywania i pomiaru odległości małych obiektów.

Główne cechy

  • Najnowsza konstrukcja: integracja różnych trybów wykrywania w jednej obudowie
  • Maksymalna elastyczność i większe możliwości integracji
  • Precyzyjna i niezawodna technologia MPT do pomiaru odległości w małej obudowie
  • Nowoczesna technologia laserowa DuraBeam
  • Komunikacja z czujnikiem przez interfejs IO-link jako podstawa technologii czujników 4.0

POMIAR ODLEGŁOŚCI MPT W KOMPAKTOWEJ OBUDOWIE

Pomiar odległości dalmierzy z serii R100 jest oparty na technologii MPT (Multi-Pixel Technology). Niewielki rozmiar rdzenia pomiarowego czyni tę serię najlepszą do aplikacji wymagających wysokiej precyzji oraz wiarygodnego pomiaru odległości na krótkich dystansach. Seria dalmierzy R100 z IO-link oferuje nowe możliwości w małej obudowie. Czujniki dostarczają dokładne pomiary: detekcja obiektu i tłumienie tła są niezwykle dokładne, a pomiar odległości jest niezwykle precyzyjny i elastyczny w każdej aplikacji.

Pepperl+Fuchs Sp. z o.o.
www.pepperl-fuchs.com