Nowa rodzina paneli operatorskich HMI SmartView firmy ICP DAS

| Automaticon 2016 Artykuły

Firma ICP DAS wprowadziła do oferty pierwszy model SV-2201-CE7 z nowej rodziny paneli operatorskich SmartView. Stanowią one połączenie komputera z procesorem RISC, wyświetlacza TFT LCD z ekranem dotykowym oraz oprogramowania Web HMI, OPC UA i MQTT. Pozwoliło to na stworzenie wytrzymałego płaskiego komputera panelowego, idealnego do sterowania i aplikacji HMI.

Nowa rodzina paneli operatorskich HMI SmartView firmy ICP DAS

Urządzenie ma wbudowane interfejsy Gigabit Ethernet, USB, RS-232 i RS-485. Preistalowany fabrycznie system operacyjny umieszczony jest w pamięci Flash. Rozszerzenie możliwości obsługi wejść-wyjść możliwe jest przy wykorzystaniu produkowanych przez ICP DAS modułów I/O z interfejsem Ethernet, RS-485 lub bezprzewodowych Wi-Fi i Zig-Bee.

Urządzenie to przeznaczone jest do montażu w szafie. Od strony panelu przedniego ma stopień ochrony IP65/NEMA 4, co oznacza odporność na rozpyloną wodę, wilgoć i duże zapylenie. Może pracować w zakresie temperatur od -10 do +60°C. Konstrukcja bezwentylatorowa zapewnia wysoką niezawodność.

Panel operatorski SV-2201-CE7 ma wyświetlacz TFT LCD o przekątnej 7" i rozdzielczości 800×480 (16:9) i jasności 400 cd/m² z rezystancyjnym ekranem dotykowym. Wyposażony jest w procesor TI Sitara AM3352 (ARM Cortex-A8) 720 MHz, 512 MB SDRAM, 256 MB Flash, 16 KB EEPROM, RTC, 64-bitowy sprzętowy numer seryjny, złącze dla kart pamięci micro-SD oraz interfejsy 1× Gigabit Ethernet, 2× USB 2.0 i 2× RS-232/485.

Panel ten umieszczony jest w obudowie 213×148×44 mm. Może być zasilany napięciem stałym 12~48 VDC podłączonym do listwy zaciskowej lub przez Ethernet (PoE). Ma preinstalowany system operacyjny Windows CE 7.

Opracowanie aplikacji ułatwia dostarczane przez firmę środowisko Web HMI IDE Creator przystosowane do pracy z panelami SmartView wyposażonymi w systemy operacyjne Windows lub Linux. Zapewnia ono łatwy w użyciu graficzny interfejs użytkownika (GUI) oraz różne obiekty gotowe do włączenia bez kodowania do aplikacji HMI. Pozwala na powielenie zawartości ekranu SmartView, dzięki czemu operator może monitorować proces, korzystając z przeglądarki internetowej na pececie, smartfonie lub tablecie.

W trakcie projektowania użytkownik musi skoncentrować się tylko na zaprojektowaniu lokalnego interfejsu HMI, zaś strona internetowa zostanie wygenerowana automatycznie. Środowisko IDE Creator obsługuje również:

  • nowy standard komunikacji przemysłowej OPC UA, który zapewnia niezawodność oraz bezpieczeństwo i pozwala na przesyłanie danych niezależnie od platformy,
  • aktywny mechanizm transmisji M2M i IoT MQTT,
  • 18 najważniejszych protokołów komunikacyjnych,
  • symulację stanu I/O w procesie projektowania.

Te cechy środowiska Creator pozwalają na znaczną oszczędność czasu projektowania i umożliwiają wydajne projektowanie aplikacji SmartView.

W opracowaniu znajdują się modele z większym ekranem: SV-4201-CE7 z wyświetlaczem 10,4" 800×600 (4:3) oraz SV-6201-CE7 z wyświetlaczem 15" 1024×768 (4:3). Będą one wyposażone w procesor TI Sitara AM3354 1 GHz oraz dodatkowy interfejs RS-485.

Guru Control Systems jest autoryzowanym dystrybutorem produktów firmy ICP DAS w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w internetowym systemie informacyjno-sprzedażowym www.kamlab.pl.

GURU Control Systems, KamLAB
www.gurucs.pl