igus - 25 lat innowacji na rynku kabli do prowadników przewodów

| Automaticon 2016 Artykuły

Lider w dziedzinie polimerów do ruchu - 100 mln euro obrotów w dziedzinie produktów chainflex, inwestycje w niezawodność i globalną dostępność produktów.

igus - 25 lat innowacji na rynku kabli do prowadników przewodów

Z przychodem na poziomie 100 mln euro ze sprzedaży kabli, igus utrzymuje swoją pozycję jako światowy lider producentów przewodów do pracy w prowadnikach kablowych w aplikacjach ruchomych. Dzięki największemu w branży laboratorium testowemu, które teraz zostało rozszerzone do 2750 metrów kwadratowych, specjalista w dziedzinie polimerów do ruchu jest jedynym dostawcą na rynku mogącym zaoferować 36-miesięczną gwarancję na wszystkie kable chainflex. Rozwój automatyki przemysłowej pozwala firmie na przeprowadzenie znacznych inwestycji w innowacyjność, niezawodność produktów i logistykę zapewniającą szybkie dostawy na całym świecie.

igus, specjalista w dziedzinie polimerów do ruchu, już 25 lat temu zrewolucjonizował design kabli do zastosowań w aplikacjach ruchomych. Firma oferuje przewody silnikowe, sterownicze i służące do transmisji danych marki chainflex do zastosowań w specjalistycznych aplikacjach ruchomych.

Wykorzystanie przewodów w e-prowadnikach kablowych wymaga specyficznej budowy kabli, tak aby zwiększyć ich żywotność i, w rezultacie, żywotność aplikacji. W tym obszarze igus może polegać na swoim 50-letnim doświadczeniu ze wszystkimi zagadnieniami dotyczącymi tworzyw sztucznych. "Będąc liderem rynku prowadników przewodów, przewaga igus polega na tym, że rozwijamy zarówno prowadniki kablowe, jak i kable. Dlatego też możemy zarówno testować i oferować obydwa produkty jako system" - podkreśla Frank Blase, dyrektor generalny igus GmbH.

Firma odnosi na tym polu spore sukcesy. Obroty w zakresie sprzedaży produktów chainflex przekroczą w tym roku 100 mln euro, co stanowi ponad 20% całkowitego przychodu igus. Z liczbą 1040 kabli dostępnych z magazynu, firma ma największy wybór produktów dla e-systemów zasilania. Co najmniej 3200 przewodów do napędów w siedmiu różnych poziomach cenowych może zostać wyprodukowanych według standardów 22 producentów.

"Poziom automatyzacji w zakładach ciągle się zwiększa, głównie dzięki Industry 4.0. Jednocześnie niezbędnym jest zagwarantowanie niezakłóconego przepływu danych, mediów oraz energii" - mówi Frank Blase. "To naprawdę motywuje nas do inwestowania znacznych środków w innowację, niezawodność produktów oraz szybką dostępność na całym świecie, aby zapewnić naszym klientom najlepszy stosunek jakości do ceny" - dodaje.

2750 METRÓW KWADRATOWYCH DLA INNOWACJI I NIEZAWODNOŚCI

igsu poczynił znaczne inwestycje w największym w branży laboratorium testowym. Znajduje się w nim ponad 70 maszyn do testów kabli testujących średnio 650 przewodów jednocześnie i wykonujących ponad dwa miliardy cykli testów rocznie. Nowe stanowiska testowe umożliwiają symulowanie przyspieszeń do 15 m/s², a nowa kriokomora pozwala na testy w temperaturach do -40°C.

Dzięki nowym sprężynom i rozszerzeniem instalacji zewnętrznej dla długich przesuwów, użycie kabli może być testowane w jeszcze bardziej realnych warunkach. Całkowita przestrzeń laboratorium rozszerzyła się o 1000 metrów kwadratowych i wynosi obecnie 2750 m².

Dzięki wykonywanym testom igus jest jedynym producentem mogącym zaoferować 36-miesięczną gwarancję na wszystkie kable chainflex, włączając w to kable odporne na skręcanie, takie jak pierwszy na świecie kabel CAT7 do robotyki. Testy te pozwalają także na podawanie dokładnych informacji w katalogu dotyczących promienia gięcia, zakresów temperatur oraz żywotności dla konkretnego użycia w e-prowadniku kablowym.

Wyniki testów laboratoryjnych są wykorzystywane także w pięciu narzędziach online dla przewodów chainflex oraz trzech narzędziach online dla systemów readycable. igus rozwinął też narzędzia dostępne przez Internet, co umożliwia klientom szybkie obliczanie żywotności w aplikacjach ruchomych, pozyskiwanie informacji oraz konfigurację i zamawianie większości kabli dla ich aplikacji.

DOSTAWY NA CAŁYM ŚWIECIE DOSTOSOWANE DO POTRZEB KLIENTA

igus znacznie rozszerzył produkcję i możliwości magazynowe w Ameryce Północnej, Azji i Europie, tak aby zapewnić szybkie dostawy do klientów na rynkach lokalnych. Dzięki produkcji kabli na trzech kontynentach, wykorzystaniu 14 regionalnych magazynów oraz montażu na całym świecie, klienci otrzymują z magazynu dokładnie takie kable, jakie potrzebują do swoich zastosowań: pojedyncze, osobno cięte kable, przewody na szpuli, kable gotowe lub e-prowadnikowe systemy bezpośrednio do instalacji. igus proponuje również usługi montażu systemu na miejscu u klienta.

DZIĘKI ZWIĘKSZAJĄCEJ SIĘ AUTOMATYZACJI, JAKOŚĆ STAJE SIĘ JESZCZE WAŻNIEJSZA

Największa możliwa niezawodność jest kolejnym celem w zapewnieniu klientowi najwyższej jakości produkcji przez firmę igus. Aż 20% każdej partii przewodów chainflex jest sprawdzana pod kątem prawidłowego działania w laboratorium po uprzedniej inspekcji wizualnej. Celem igusa jest zaoferowanie najbardziej atrakcyjnych cenowo kabli na świecie, które będą działać za każdym razem. Jednakże, jak podkreśla Frank Blase, przystępna cena to nie wszystko.

"Zarówno teraz, jak i w przyszłości przystępna cena to nie jedyne oczekiwanie klientów. Najważniejszym czynnikiem jest jakość i niezawodność kabla, zwłaszcza że przekłada się to na długotrwałą pracę w e-prowadniku kablowym. Uważamy się za pierwszą linię kontaktu w celu znalezienia rozwiązania dla klientów, a nasza 36-miesięczna gwarancja daje jasny sygnał, że chainflex działa."

igus Sp.z o.o.
www.igus.pl