ANIM - oferta produktów dla przemysłu

| Automaticon 2018 Artykuły

Firma ANIM już od ponad 20 lat skutecznie buduje i modernizuje układy automatyki poprzez dostarczanie najnowocześniejszych komponentów i kompletnych systemów. Dzięki szerokiej ofercie oraz wykwalifikowanej kadrze specjalistów firma proponuje klientom kompleksowe rozwiązania, od dostarczenia urządzeń do ich instalacji i uruchomienia. Głównym obszarem działalności firmy ANIM jest aparatura kontrolno-pomiarowa w strefach Ex i bezpieczeństwo w przemyśle.

ANIM - oferta produktów dla przemysłu

ANIM jest oficjalnym przedstawicielem takich firm jak Turck, Banner, Escha TSL, Comat Releco i Pfannenberg. Konieczność stosowania urządzeń o najwyższej jakości dała podstawy do rozszerzenia oferty. Tym sposobem ANIM stał się wyłącznym dystrybutorem na Polskę firm Georgin, 4B Group i Premosys.

TAŚMOCIĄGI POD KONTROLĄ

 

4B to producent komponentów zabezpieczających do podnośników kubełkowych i przenośników poziomych. Do najpopularniejszych rozwiązań należą czujniki temperatury łożysk, przeznaczone do instalacji w miejscu kalamitki, przy czym konstrukcja czujnika umożliwia smarowanie łożyska. Kolejnym zabezpieczeniem przenośników są impulsatory.

Zainstalowany na wale pozwala kontrolować prędkość obrotową, a także wykryć takie nieprawidłowości jak poślizg czy zablokowanie taśmy. Popularnym rozwiązaniem są także czujniki zbiegu taśmy charakteryzujące się brakiem elementów ruchomych oraz wytrzymałą obudową ze stali nierdzewnej. 4B posiada w swojej ofercie także sygnalizatory poziomu do zastosowania w silosach i zbiornikach.

ROZPOZNAWANIE KOLORÓW NIGDY NIE BYŁO TAK PROSTE I DOKŁADNE

 

Premosys specjalizuje się w produkcji czujników koloru oraz analizatorów źródeł światła. Zastosowanie innowacyjnych rozwiązań pozwala na dokładną detekcję oraz pomiary w aplikacjach przemysłowych z większą dokładnością niż ludzkie oko. Są to czujniki światłowodowe, które pracują w oparciu o pomiar długości fali. Dzięki zastosowaniu tej techniki otrzymuje się bardzo precyzyjne wyniki o wartości ΔE ≥ 1.

Testowanie parametrów koloru "ab" i intensywności "L" przebiega zgodnie z przestrzenią testową barw CIELab. Na szczególną uwagę zasługuje możliwość ustawienia tolerancji, automatyczne ustawienie czułości, możliwość zapisania wielu produktów oraz kompensacja temperatury.

REWOLUCYJNE SZYBKOZŁĄCZA SSC DO CZUJNIKÓW TEMPERATURY

Firma Georgin wypuściła na rynek czujniki temperatury z szybkozłączem instalacyjnym SSC. Sprężynowe szybkozłącze pasuje do wszystkich czujników temperatury i osłon termometrycznych Georgin. Dzięki specjalnemu adapterowi istnieje możliwość stosowania złącza ze standardowymi osłonami wykorzystywanymi w instalacjach przemysłowych.

Szybkozłącze umożliwia szybki montaż i demontaż czujnika bez konieczności używania dodatkowych narzędzi, co ułatwia konserwację aparatury. Dzięki specjalnej konstrukcji rozwiązanie jest odporne na wibracje i chroni przed poluzowaniem.

Ważną zaletą wynikającą ze stosowania szybkozłącza jest możliwość obrotu głowicy czujnika o 360°, co usprawnia podłączenie elektryczne. Połączenie charakteryzuje wytrzymałość ciśnieniowa do 200 barów i stopień ochrony IP66.

NIEZAWODNE WYŁĄCZNIKI CIŚNIENIA ZE STALI KWASOODPORNEJ DO PRACY W NAJTRUDNIEJSZYCH WARUNKACH

Wyłączniki ciśnienia Georgin należą do jednych z najlepszych na świecie. Ich niezawodność została potwierdzona przez służby utrzymania ruchu największych zakładów przemysłowych, także w Polsce. Nowa odsłona presostatu to unowocześniona konstrukcja wykonana w pełni ze stali kwasoodpornej, co umożliwia stosowanie urządzenia w trudnym środowisku przemysłowym.

Szerokie spektrum dostępnych przyłączy procesowych, konfiguracji styków wyjściowych oraz akcesoriów pozwala na dobór presostatu do niemal każdej aplikacji, gdzie niezbędna jest bezpieczna i pewna kontrola ciśnienia.

Wyłączniki ciśnienia Georgin dostępne są w wykonaniu Ex (różne sposoby ochrony przeciwwybuchowej) zgodnie z ATEX i IECEx, mają dopuszczenia morskie oraz charakteryzują się poziomem nienaruszalności bezpieczeństwa SIL2.

ANIM Automatyka Przemysłowa
www.anim.com.pl