Voltcraft VC275 TRMS

| Energetab 2016 Artykuły

Multimetr z funkcjami przydatnymi dla elektryków i służb utrzymania ruchu

Voltcraft VC275 TRMS

Voltcraft to niemiecki producent urządzeń z zakresu technologii pomiarowych i zasilania o ponad trzydziestoletnim doświadczeniu w branży. Jednym z nowych produktów firmy jest multimetr Voltcraft VC275 TRMS o dużej uniwersalności, umożliwiający pomiary True RMS i cechujący się wysokim bezpieczeństwem. Multimetr może być z powodzeniem używany przez profesjonalistów - np. w zastosowaniach elektroinstalacyjnych czy w utrzymaniu ruchu, a przy tym cechuje się atrakcyjnymi kosztami zakupu na poziomie poniżej 400 zł.

Multimetr zapewnia możliwość wykonywania wszystkich standardowych pomiarów prądów i napięć, do tego pomiary m.in. rezystancji, pojemności, częstotliwości oraz ciągłości obwodów. Dzięki funkcji Auto-Range nie ma konieczności przełączania zakresów pomiarowych - po wyborze mierzonej wielkości multimetr sam dobiera odpowiedni zakres.

Urządzenie doskonale nadaje się do wszystkich profesjonalnych zastosowań pomiarowych zarówno dla niewielkich prądów i napięć, jak też tych ostatnich do poziomu 600 V. W każdym z przypadków zapewniany jest pomiar rzeczywistej wartości skutecznej (True RMS). Możliwe są też pomiary wartości względnej, łatwo wybierać również pomiędzy różnymi alternatywnymi funkcjami pomiarowymi. Te ostatnie opisane są na skali przyrządu, a zmiany dokonuje się znajdującym się na środku pokrętła przyciskiem "Select".

Oprócz dwóch standardowych przewodów pozwalających na pomiary w trzeciej kategorii ochronności (CAT III), producent dostarcza wraz z multimetrem zewnętrzny czujnik temperatury umożliwiający pomiary w zakresie aż do 1000°C.

Z kolei tym, z czego często korzystać mogą elektrycy, jest obniżanie rezystancji wejściowej - po naciśnięciu odpowiedniego przycisku można ją zmniejszyć z 10 MW do 400 kW, co pozwala uniknąć błędnych pomiarów w przypadku występowania prądów błądzących. Dodatkiem jest funkcja NCV, która umożliwia bezdotykową detekcję napięcia przemiennego sieci w przewodzie zbliżonym do czoła miernika.

Projektanci urządzenia pomyśleli również o jego licznych zabezpieczeniach. Wymiana baterii i bezpieczników multimetru jest możliwa tylko wtedy, gdy przewody są odłączone. Z kolei wyświetlanie na dużym ekranie informacji o zajętości gniazd pomiarowych zapewnia poprawność podłączania przewodów podczas pomiarów. Urządzenie produkowane jest w wytrzymałej obudowie z miękką, gumową osłoną, co zapewnia zarówno możliwość jego długiego wykorzystywania w warunkach przemysłowych, jak też komfort dla personelu obsługi.

Multimetr, podsumowując, to uniwersalny i funkcjonalny przyrząd z możliwością pomiarów True RMS i automatyczną zmianą zakresów, który przyda się w codziennej pracy zarówno elektrykowi i elektroinstalatorowi, inżynierowi utrzymania ruchu, jak też serwisantowi.

Conrad Electronic Sp. z o.o.
www.conrad.pl