Bezpieczniki ultraszybkie

| Energetab 2017 Artykuły

Bezpieczniki o charakterystyce bardzo szybkiej (ultraszybkie) - aR lub gR przeznaczone są do ochrony elementów półprzewodnikowych, tj. diod i tyrystorów. Charakteryzują się dużą zwarciową zdolnością wyłączania, silnym ograniczaniem prądów zwarciowych i małymi wartościami I²t (całek Joule’a).

Bezpieczniki ultraszybkie

Bezpieczniki ultraszybkie produkowane są w bardzo szerokim zakresie prądów, napięć, charakterystyk, wymiarów gabarytowych oraz sposobów mocowania: za pomocą zacisków śrubowych, w podstawach lub w gniazdach bezpiecznikowych. Oferty producentów obejmują nie tylko wkładki topikowe, ale także związane z nimi podstawy i gniazda bezpiecznikowe.

SIBA jest dostawcą bardzo szerokiego zakresu bezpieczników ultraszybkich. Jednakże z powodu wielości rodzajów bezpieczników, a szczególnie rozwiązań konstrukcyjnych stosowanych przez różne firmy, oferowane bezpieczniki ultraszybkie dostarczane są na indywidualne zamówienie. W tym celu prosimy skontaktować się z naszym działem handlowym, który dysponuje pełnymi danymi technicznymi oraz wykazem bezpieczników oferowanych przez przodującą w tej dziedzinie niemiecką firmę SIBA GmbH. Jesteśmy również w stanie zaproponować zamienniki dla bezpieczników produkowanych przez inne firmy.

Przy zamawianiu należy podać wartość prądu, napięcia, charakterystykę i typ obudowy, a w wypadkach nietypowych rozwiązań także szkic obudowy i styków.

  • Napięcia znamionowe: do 2000 V
  • Prądy znamionowe: 160 mA - 1600 A
  • Wykonanie wg norm: IEC 60269-4, EN 60269-4, DIN VDE 0636-4, BS 88-4

SIBA Polska Sp. z o.o.
www.siba-bezpieczniki.pl