Danfoss Drives i Vacon - wspólny cel

| Technika

Ostatnia dekada to dla Danfoss Drives coroczny wzrost obrotów w sprzedaży napędów elektrycznych niskiego napięcia. Rok 2015 to zmiany związane z decyzją Danfoss o przejęciu konkurenta rynkowego - firmy Vacon - i stworzenia dostawcy o największym udziale rynkowym sprzedaży przetwornic częstotliwości niskiego napięcia w Europie i Polsce.

Danfoss Drives i Vacon - wspólny cel

Decyzja pozwala na istotne poszerzenie oferty produktowej dla klientów i dalsze umacnianie pozycji na rynku polskim; w rezultacie na budowę w Polsce ponad dwudziestoosobowego zespołu wyspecjalizowanego w technice napędowej.

Danfoss w Polsce posiada fabryki w trzech lokalizacjach i zatrudnia blisko 1500 osób.

Danfoss Drives w Polsce to zespół cenionych specjalistów w technice napędowej odpowiedzialnych za dobór, uruchomienie i serwis, którzy wraz z grupą 20 Autoryzowanych Partnerów zapewniają dobre pokrycie obszaru całego kraju pod względem wsparcia technicznego dla swoich klientów.

Nasze marki VLT® i VACON® to jeden cel i jedna pasja. To szeroka i najbardziej innowacyjna oferta produktowa, a także usługi serwisowe o najwyższej jakości. Oferujemy wolność wyboru dowolnej technologii silnikowej, a nasza oferta obejmuje zakres mocy od 0,18 kW do 5,3 MW.

Danfoss jako pierwszy producent na świecie uruchomił w roku 1968 seryjną produkcję przetwornic częstotliwości. Są one w chwili obecnej najbardziej efektywnym rozwiązaniem pozwalającym szybko i w istotny sposób zredukować zużycie energii. Powszechność stosowania przetwornic częstotliwości sprawia, że rozwiązania te trafiają do obszarów takich jak przemysł spożywczy, chemiczny, okrętowy, gospodarka wodno-ściekowa, chłodnictwo czy automatyka budynkowa.

Produkty obu marek znakomicie się uzupełniają, tworząc unikalną na rynku ofertę. Danfoss Drives to:

  • Premium Drives - adaptowalne, konfigurowalne i dzięki zaawansowanym funkcjom i algorytmom sterowania elastyczne współpracujące w każdej aplikacji,
  • przetwornice częstotliwości szafowe / systemowe,
  • napędy z aktywnym zwrotem energii,
  • kompaktowe przetwornice chłodzone powietrzem oraz w układach z chłodzeniem cieczą,
  • aktywna filtracja harmonicznych i poprawa jakości sieci,
  • układy napędowe do instalacji rozproszonych,
  • napędy do zastosowań w układach wentylacyjnych, chłodniczych i pompowych.

Ostatnio w branży napędów elektrycznych bardzo istotną rolę odgrywa dyrektywa unijna w zakresie energoefektywności silników. Obecnie coraz częściej pojawiają się też tematy dotyczące silników z magnesami trwałymi oraz wersji reluktancyjnych. O ile obszary te na dzień dzisiejszy nie są jeszcze tak bardzo znaczące, o tyle na pewno wyznaczają kierunek rozwoju technologii i biznesu.

Jednocześnie biorąc pod uwagę "tu i teraz", należy stwierdzić, że nasza branża może skorzystać nie tylko na rozwoju samych silników, ale też na popularyzacji przetwornic częstotliwości, gdyż ich wykorzystanie wprost przekłada się na optymalizację procesu regulacji, która często oznacza także oszczędności energii.

Danfoss Poland Sp. z o.o.
www.danfoss.pl

Zobacz również