Sieciowy system informacji wizualnej dla firm

| Technika

Technologia Internetu Rzeczy IOT umożliwia stworzenie systemu wyświetlaczy, który pozwala z dowolnego komputera w sieci LAN wysyłać komunikaty, używając wyłącznie przeglądarki internetowej. Nie jest potrzebny osobny serwer i dodatkowe oprogramowanie.

Sieciowy system informacji wizualnej dla firm

Zaawansowane systemy zarządzania produkcją nie zapewniają prostych funkcji komunikacji wizualnej, więc nadal poszukiwane są systemy ANDON i nowsze rozwiązania, które wykorzystując coraz powszechniejsze sieci LAN w przemyśle, umożliwiają komunikację między pracownikami i działami zakładu produkcyjnego.

Wyświetlacze tekstowe LD120 z interfejsem Ethernet nadają się doskonale do stworzenia systemu informacji wizualnej dla firmy. Sieć takich wyświetlaczy może służyć do pokazywania synchronizowanego czasu zegarowego i daty, wyświetlania dowolnych komunikatów tekstowych, a także uruchamiania sygnałów dźwiękowych zgodnie z zaprogramowanym harmonogramem.

System informacyjny z wyświetlaczami LD120 nie wymaga instalowania żadnych aplikacji, całe oprogramowanie jest wbudowane w urządzenia. Z dowolnego komputera w sieci można wysyłać komunikaty i zarządzać sposobem ich wyświetlania, używając przeglądarki internetowej.

Wszystkie wyświetlacze LD120 użyte w sieci mają identyczne oprogramowanie, ale jeden z nich zostaje skonfigurowany jako serwer. Na nim pracuje operator, logując się ze swojego komputera. Strona http serwera jest pulpitem do zarządzania wyświetlaniem.

Operator ma dostęp do wszystkich wyświetlaczy w sieci i może wysyłać komunikaty indywidualnie lub do wszystkich urządzeń równocześnie. Często używane teksty można zapamiętać w tabeli i wysyłać je jednym kliknięciem myszy. Komunikaty mogą się pokazywać na ustalony czas lub bezterminowo, do chwili skasowania.

Jeśli wyświetlacz nie ma przydzielonego tekstu, pracuje jako zegar, pokazując datę i czas. Czas jest synchronizowany z serwerem NTP i zgodny na wszystkich LD120 w sieci. Z funkcją zegara wiąże się programowanie alarmów, na przykład sygnałów dźwiękowych.

Mogą być one włączane przez każdy wyświetlacz w sieci na podstawie wspólnej "tabeli alarmów". Uruchamianie sygnałów można zaprogramować na cały tydzień, np. zgodnie z grafikiem zmian produkcyjnych i przerw.

Wyświetlacze LD120 mają trzykolorowe, szesnastorzędowe matryce LED i są oferowane w różnych wersjach, o różnych długościach. Poszczególne wersje mieszczą 2×10, 2×21, 2×32 znaki albo jeden wiersz znaków o podwójnej wysokości.

Mniejsze znaki mają format 5×7 pikseli i są dobrze czytelnie z odległości do 25 metrów. Podwójne znaki, w formacie 9×15 pikseli, są czytelne z odległości do 50 metrów. LD120 mają trwałe, przemysłowe obudowy o stopniu ochrony IP54.

Marcin Świetliński
SEM

Zobacz również