ActiveMover: dynamiczny system transportowy dopasowany do indywidualnych potrzeb

| Technika

System ActiveMover jest używany przez klientów z różnych branż przemysłu farmaceutycznego, spożywczego, motoryzacyjnego, w sterylnych pomieszczeniach stosowanych podczas produkcji systemów elektrycznych i elektronicznych. Połączenie precyzji, dynamiki i elastyczności to rozwiązanie, które idealnie sprawdza się w różnych obszarach produkcji.

ActiveMover: dynamiczny system transportowy dopasowany do indywidualnych potrzeb

BARDZO PROSTY PROCES INSTALACJI

Korzystając z oprogramowania MTpro do planowania i projektowania systemów montażu, firma Bosch Rexroth upraszcza proces instalacji rozwiązania ActiveMover - bardzo dynamicznego systemu transportu opartego na silnikach liniowych. System ten umożliwia zwiększanie produktywności również w przypadku krótkich serii dzięki szybkiemu i precyzyjnemu pozycjonowaniu palet na przedmioty obrabiane.

Oprogramowanie MTpro umożliwia użytkownikom stworzenie zaprojektowanego pod indywidualne potrzeby rozwiązania ActiveMover z prostych i wygiętych sekcji z silnikiem liniowym montowanym pionowo bez jakiejkolwiek znajomości oprogramowania CAD. Tylko jedno kliknięcie w odpowiedni moduł w interfejsie konfiguracji spowoduje, że zostanie on umiejscowiony w zamkniętym owalnym kształcie o żądanych wymiarach.

Co więcej - listy zamówień zawierające wszystkie niezbędne akcesoria zostaną utworzone automatycznie. Użytkownik może wyeksportować całkowicie skonfigurowane rozwiązanie ActiveMover do wielu różnych systemów CAD.

WSZECHSTRONNOŚĆ

Systemu można używać praktycznie na wszystkich etapach produkcji - od transportu, napełniania, montażu, prasowania i mocowania po skoordynowane procesy testowania. Po zakończeniu procesu uruchomienia, podczas którego firma Bosch Rexroth dostarcza wstępnie zmontowane moduły, użytkownicy mogą również indywidualnie zamówić ActiveMover w postaci komponentów.

ELASTYCZNOŚĆ ROZWIĄZANIA

Dzięki rozwiązaniu ActiveMover użytkownik może kontrolować oddzielnie dowolną liczbą poruszających się palet i swobodnie zaprogramować ich kierunek ruchu, przyspieszenie oraz pozycję docelową. Palety docierają do pozycji docelowej z powtarzalną dokładnością ±0,01 mm. Dzięki technologii napędów bezpośrednich mogą bardzo dynamicznie przyspieszać aż do wartości 4 g i skracać cykle pracy.

Użytkownicy mogą również zaprogramować bardzo łagodne sekwencje ruchów, aby luźno transportowane produkty bezpiecznie dotarły do miejsca następnego etapu produkcji. Wbudowany asystent kolizji zapobiega przypadkowym zderzeniom. Dostępny w dwóch wersjach system transportu umożliwia przenoszenie przedmiotów ważących do 10 kg.

System transportu pasuje do wielu zautomatyzowanych środowisk pracujących z wykorzystaniem różnych protokołów komunikacyjnych, takich jak Profinet, Ethernet IP i EtherCAT. Wstępnie zdefiniowane bloki funkcyjne przyspieszają wdrażanie powszechnie stosowanych układów regulacyjnych i zwiększają elastyczność wymaganą do szybkiego wprowadzania modernizacji.

Bosch Rexroth

Zobacz również