JAKI MATERIAŁ WYBRAĆ?

Dobranie odpowiedniego do potrzeb typu obrabiarki ma zatem decydujący wpływ na dokładność, jakość, wydajność i opłacalność obróbki CNC. Kolejną bardzo ważną kwestią jest wybór materiału wykonania przedmiotu z uwzględnieniem tego, jak jego właściwości mogą wpływać na możliwości w zakresie obróbki CNC oraz funkcjonalność gotowego detalu oraz jego koszt.

Generalnie metale o mniejszej twardości, takie jak na przykład aluminium i mosiądz, jak również tworzywa sztuczne, łatwiej poddają się obróbce skrawaniem. Dzięki temu usuwanie ich kolejnych warstw trwa krócej, co z kolei skraca czas obróbki i obniża jej koszty.

Twardsze materiały, takie jak m.in. stal nierdzewna czy stal węglowa, powinny być natomiast skrawane przy mniejszej prędkości obrotowej narzędzia oraz posuwu maszyny. To oczywiście wydłuża czas cyklu w porównaniu z materiałami o mniejszej twardości. Przykładowo obróbka aluminium trwa nawet kilka razy krócej niż stali węglowej i jest jeszcze szybsza niż w przypadku stali nierdzewnej.

Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów
Dowiedz się więcej
Przejdź do kompendium

Prezentacje firmowe

Polecane

Nowe produkty