Rośnie rynek napędów niskiego napięcia - 22 mld dolarów w 2022 roku

Według Transparency Market Research wartość globalnego rynku napędów niskiego napięcia wzrośnie z 16,5 mld dolarów w bieżącym roku do prawie 22 mld dolarów za 5 lat, co oznacza CAGR na poziomie 5,6%. W najbliższej przyszłości głównymi odbiorcami tych urządzeń będzie branża motoryzacyjna i elektroniczna. Największym rynkiem zbytu dla napędów niskiego napięcia pozostanie region Azji i Pacyfiku (bez Japonii), przede wszystkim dzięki rozwojowi przemysłu w Chinach i Indiach.

Posłuchaj
00:00

Popyt na napędy niskiego napięcia podnosić będzie kilka czynników, wśród nich przede wszystkim globalnie rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną, rosnąca lista zastosowań dla tych urządzeń w różnych gałęziach przemysłu i - najważniejsza przyczyna - konieczność oszczędzania energii w celu ograniczenia kosztów działalności w przemyśle. Napędy elektryczne stają się również coraz popularniejsze kosztem napędów hydraulicznych i mechanicznych.

Na rynku napędów niskiego napięcia działa wielu producentów większych i mniejszych, przez co jest on mocno rozdrobniony i panuje na nim silna konkurencja. Aby umocnić swoją pozycję, koncentrują się oni obecnie na rozwoju produktów, zaś w nadchodzących latach skupią się na pozyskiwaniu nowych klientów poprzez rozszerzanie sieci dystrybucji na inne regiony świata.

Powiązane treści
Chińska ofensywa na rynku napędowym
Włoska ESA Automation kupuje producenta napędów - firmę Selema
Zwiększanie efektywności energetycznej układów napędowych
Japoński Nidec przejmuje napędowe oddziały Emersona
Przyszłość leży w napędach
Do 2020 r. sprzedaż napędów o zmiennej prędkości osiągnie 25 mld dolarów
Regal Beloit sprzedaje firmie Sun Capital oddziały zajmujące się napędami
Sprzedaż silników i napędów VSD zintegrowanych z maszynami osiągnie 1,4 mld dolarów
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie, aparatura nn
Grupa LAPP otworzyła we Wrocławiu Centrum Usług Biznesowych
Aktualności
Foxconn i NVIDIA budują superkomputer AI z 10 000 GPU Blackwell na Tajwanie
Roboty
Automatyzacja górnictwa
Przemysł 4.0
SICK ANS/ANM58 PROFINET – nowa generacja enkoderów absolutnych dla Przemysłu 4.0
Aktualności
Perspektywy rynku przekładni
Aktualności
Współpraca Omron i Cognizant

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów