Rośnie rynek napędów niskiego napięcia - 22 mld dolarów w 2022 roku

| Gospodarka Artykuły

Według Transparency Market Research wartość globalnego rynku napędów niskiego napięcia wzrośnie z 16,5 mld dolarów w bieżącym roku do prawie 22 mld dolarów za 5 lat, co oznacza CAGR na poziomie 5,6%. W najbliższej przyszłości głównymi odbiorcami tych urządzeń będzie branża motoryzacyjna i elektroniczna. Największym rynkiem zbytu dla napędów niskiego napięcia pozostanie region Azji i Pacyfiku (bez Japonii), przede wszystkim dzięki rozwojowi przemysłu w Chinach i Indiach.

Rośnie rynek napędów niskiego napięcia - 22 mld dolarów w 2022 roku

Popyt na napędy niskiego napięcia podnosić będzie kilka czynników, wśród nich przede wszystkim globalnie rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną, rosnąca lista zastosowań dla tych urządzeń w różnych gałęziach przemysłu i - najważniejsza przyczyna - konieczność oszczędzania energii w celu ograniczenia kosztów działalności w przemyśle. Napędy elektryczne stają się również coraz popularniejsze kosztem napędów hydraulicznych i mechanicznych.

Na rynku napędów niskiego napięcia działa wielu producentów większych i mniejszych, przez co jest on mocno rozdrobniony i panuje na nim silna konkurencja. Aby umocnić swoją pozycję, koncentrują się oni obecnie na rozwoju produktów, zaś w nadchodzących latach skupią się na pozyskiwaniu nowych klientów poprzez rozszerzanie sieci dystrybucji na inne regiony świata.