Solaris będzie miał inwestora z Hiszpanii

| Gospodarka Aktualności

Kilkumiesięczne poszukiwania inwestora przez firmę Solaris znalazły właśnie swój finał w postaci podpisania umowy z hiszpańską grupą CAF, która zajmuje się projektowaniem, produkcją i serwisem taboru kolejowego oraz pojazdów szynowych. Dostarcza również rozwiązania dla transportu miejskiego, w tym w zakresie e-mobilności. Następstwem zawartej umowy będą negocjacje dotyczące szczegółów transakcji. Więcej informacji Solaris przedstawić ma w najbliższych tygodniach.

Solaris będzie miał inwestora z Hiszpanii

Rodzinna firma Solaris, założona w 1996 roku przez Solange i Krzysztofa Olszewskich, zatrudnia 2,3 tys. osób w zakładach w Bolechowie koło Poznania i w Środzie Wielkopolskiej. Pojazdy marki Solaris trafiły już do 700 miast świata w 32 krajach.

W ciągu 22 lat funkcjonowania firmy z fabryk Solarisa wyjechało ponad 16 tys. pojazdów wyposażonych w napędy spalinowe i alternatywne, w tym hybrydowe, elektryczne, wodorowe i gazowe. W ubiegłym roku, dzięki sprzedaży niemal 1400 pojazdów, Solaris był czwartym w Europie dostawcą autobusów miejskich. Jednocześnie firma jest największym w Europie producentem trolejbusów, a w zeszłym roku zajęła również pozycję europejskiego lidera na rynku autobusów elektrycznych.

Według polskiej firmy, połączenie z mającą ponad stuletnią historię firmą CAF pozwoli osiągnąć wiodącą w Europie pozycję w zakresie zrównoważonych miejskich systemów mobilności. Grupa CAF dostarcza swoje pojazdy na rynki w Europie, Azji, Afryce, Ameryce Południowej oraz do Stanów Zjednoczonych.