Alstom uzyskał zgodę władz UE na przejęcie Bombardiera

Francuski Alstom niedawno uzyskał zgodę władz UE na przejęcie kanadyjskiego Bombardiera, w ramach umowy, dzięki której firma stanie się drugim co do wielkości na świecie producentem taboru kolejowego - po chińskim CRRC. Alstom spodziewa się sfinalizowania transakcji w pierwszej połowie 2021 roku.

Posłuchaj
00:00

Sukces Alstomu w uzyskaniu zgody na transakcję o wartości sięgającej 6,2 mld euro (7,4 mld dolarów) kontrastuje z nieudaną w zeszłym roku próbą połączenia aktywów kolejowych z Siemensem AG.

- Dzięki kompleksowym środkom zaradczym oferowanym w celu rozwiązania problemów dotyczących konkurencji w obszarach szybkich kolei i sygnalizacji na głównych liniach, komisja była w stanie szybko przejrzeć i zatwierdzić tę transakcję - powiedziała Margrethe Vestager, europejska komisarz ds. konkurencji.

Komisja podała, że ​​Alstom sprzeda francuską fabrykę w Reichshoffen, swoją regionalną jednostkę kolejową Coradia Polyvalent oraz oddział pociągów podmiejskich i powiązane zakłady produkcyjne zlokalizowane w Hennigsdorf, w Niemczech. Firma zgodziła się również sprzedać udział Bombardiera w konsorcjum z Hitachi i zapewnić rywalom dostęp do niektórych rozwiązań w ramach systemów sterowania pociągami i sygnalizatorów opracowanych przez Bombardiera.

Związek zawodowy Alstom Force Ouvriere powiedział, że operacja jest finansowo ryzykowna i ma na celu jedynie wzmocnienie pozycji, nawet jeśli oznacza to odcięcie niektórych części firmy.

Źródło: Reuters

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
ABB z nową ofertą usług
Aktualności
Nowoczesna sortownia DPD Polska zwiększy efektywność obsługi małych przesyłek
Silniki i napędy
WEG zwiększy zdolności produkcji silników elektrycznych we Włoszech
Aktualności
Rynek środków smarnych powoli pnie się w górę
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Aktualności
Stabilny wzrost na rynku obrabiarek
Powiązane treści
Alstom sfinalizował proces przejęcia firmy Bombardier Transportation
Alstom wyprodukuje w Chorzowie pociągi dla metra w Tuluzie
Wodorowy pociąg Coradia iLint rozpocznie regularne kursy
Alstom podpisał pierwszą umowę na akumulatorowe pociągi Coradia Continental
Bombardier szuka partnerów do fuzji
Powstaje system automatycznego prowadzenia pociągów pasażerskich

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów