Europejscy specjaliści Yamahy będą szkoleni w centrum firmy Renex

| Gospodarka Aktualności

Yamaha Motor Europe rozpoczęła proces rozbudowywania swoich europejskich kadr i zwiększania kompetencji robotyków i automatyków zaangażowanych w realizowane przez nią projekty. W tym celu zdecydowała się nawiązać współpracę z jednostką szkoleniowo-badawczą zdolną do prowadzenia specjalistycznych kursów z zakresu zaawansowanej obsługi, programowania i integracji robotów przemysłowych. Wybór padł na Centrum Technologiczno-Szkoleniowe Renex we Włocławku.

Europejscy specjaliści Yamahy będą szkoleni w centrum firmy Renex

O wyborze zadecydowała infrastruktura tej jednostki, kompetencje specjalistów działów szkoleniowych i badawczo-rozwojowych oraz wcześniejsza wieloletnia współpraca z firmą Renex jako dystrybutorem robotów Yamaha.

Centrum Technologiczno-Szkoleniowe Renex jest wyposażone w zautomatyzowane testowe linie produkcyjne oraz roboty szkoleniowe i prototypowe. Na co dzień są tu prowadzone prace badawczo-rozwojowe nad zaawansowanymi technologiami z zakresu robotyki i automatyki. W ramach działalności centrum opracowano między innymi wyróżnioną Godłem "Teraz Polska" serię robotów REECO. W centrum partnerzy i klienci firmy Renex mogą również przeprowadzać testy, dostępnych przez cały czas na miejscu, zaawansowanych urządzeń i robotów przemysłowych w warunkach kompletnych, zautomatyzowanych linii produkcyjnych.

Renex jest również wyspecjalizowanym podmiotem doradczo-szkoleniowym. W skład Grupy wchodzi m.in. Renex EEC - największe autoryzowane Centrum Szkoleniowe IPC w Europie Środkowo-Wschodniej, oferujące kursy z zakresu standardów stosowanych w branży elektronicznej i ochrony antystatycznej. Ponadto Grupa Renex prowadzi indywidualnie dobrane szkolenia z zakresu robotyki i automatyki przeznaczone dla operatorów urządzeń i linii produkcyjnych.

źródło: Renex