Elite Shipyard - konstruktor jachtów z Ełku - wykorzystuje platformę 3DEXPERIENCE firmy Dassault Systèmes

| Gospodarka PLC, HMI, Oprogramowanie

Firma Dassault Systèmes poinformowała, że start-up Elite Shipyard, należący do fińskiej marki Saxdor Yachts, projektuje innowacyjne łodzie motorowe przy użyciu aplikacji ENOVIA i CATIA bazujących na platformie 3DEXPERIENCE w chmurze. Aplikacje te pozwalają projektować wyjątkowe łodzie dostosowane do potrzeb oraz oczekiwań klientów, z szerokimi możliwościami personalizacji. Generują również wysokiej jakości, realistyczne obrazy.

Elite Shipyard - konstruktor jachtów z Ełku - wykorzystuje platformę 3DEXPERIENCE firmy Dassault Systèmes

Z uwagi na fakt, że prace projektowe odbywają się w rozproszonym środowisku międzynarodowym, firma Elite Shipyard potrzebowała rozwiązania umożliwiającego płynną współpracę w czasie rzeczywistym. Dodatkowe wymagania dotyczyły skrócenia czasu wprowadzania produktów na rynek w przypadku nowych projektów oraz szybkiego wdrożenia funkcjonalnego środowiska roboczego CAD.

Platforma 3DEXPERIENCE w chmurze nie tylko usprawniła komunikację i współpracę między zespołami z Polski i Słowenii, ale także zapewniła ciągły przepływ informacji między zespołami inżynierów i projektantów. Rozwiązanie oparte na chmurze obliczeniowej pozwoliło start-upowi Elite Shipyard uniknąć dużych inwestycji, które są zwykle wyzwaniem dla nowych firm.

Elite Shipyard powstał w 2019 roku w Ełku. Liczący ponad 20 osób zespół projektuje i buduje sześciometrowe jednostki Saxdor 200, oferujące połączenie wygody i łatwości użytkowania skutera wodnego z bezpieczeństwem i komfortem łodzi kompaktowej.

Za wdrożenie platformy 3DEXPERIENCE w chmurze, wstępne wsparcie, szkolenia i pomoc techniczną odpowiadała firma IBS Poland Sp. z o.o., polski partner Dassault Systèmes.

źródło: Dassault Systèmes