Firma motoryzacyjna Batz Group wybiera strategię platformową we współpracy z Dassault Systèmes

| Gospodarka Aktualności

Dassault Systèmes ogłosił, że firma Batz Group - hiszpański dostawca produktów i usług dla branży motoryzacyjnej - wdrożyła platformę 3DEXPERIENCE. Migracja wszystkich aplikacji do tej platformy ma na celu poprawę procesów biznesowych i zdobycie przewagi konkurencyjnej na rynku globalnym. Batz Group jest wieloletnim klientem Dassault Systèmes.

Firma motoryzacyjna Batz Group wybiera strategię platformową we współpracy z Dassault Systèmes

W obliczu rozwoju nowych technologii w branży transportowej i mobilności oraz rosnącej złożoności pojazdów, dostawcy - tacy jak Batz Group - muszą szukać sposobów na poprawę swoich kompetencji i zasobów w zakresie dostarczania nowoczesnych matryc i systemów największym producentom OEM z całego świata. Firma Batz Group będzie używać rozwiązania branżowego "Bid to Win" bazującego na platformie 3DEXPERIENCE, które pozwoli poprawić zwinność biznesową i poziom kontroli nad procesami, jakość oraz bezpieczeństwo oprzyrządowania i systemów motoryzacyjnych, a także skrócić czas wprowadzania produktów na rynek.

Firma Batz Group może zintegrować zarządzanie projektami w ramach jednej platformy cyfrowej, eliminując w ten sposób bariery dzielące interesariuszy z poszczególnych działów i pozwalając im pracować szybciej i efektywniej. Poszczególne zespoły mogą bezpiecznie współpracować w czasie rzeczywistym w całym cyklu życia produktu. Platforma zapewnia także dostęp do aktualnych informacji dotyczących zmian projektowych, danych produktów i wymagań oraz pozwala wymieniać się nimi z klientami i dostawcami zaangażowanymi w projekt.

- Rynek dostawców staje się coraz bardziej konkurencyjny, dlatego zdecydowaliśmy się zintegrować zarządzanie dokumentacją, projektami CAD, listami materiałowymi i projektami w ramach platformy 3DEXPERIENCE firmy Dassault Systèmes. Po wdrożeniu platformy zauważyliśmy znaczącą poprawę w postaci m.in. większej liczby zamówień, szybszego dostępu do danych projektowych, krótszych cyklów produkcyjnych i ograniczenia ryzyka niższej jakości produktów lub przekroczonych kosztów produkcji. Możemy teraz szybciej wprowadzać nowe produkty na rynek - powiedział Jose Angel Fernandez Gutiérrez, menedżer ds. CAD/CAM i PLM w Batz Group.

- Dostawcy z sektora motoryzacyjnego mają doskonałe warunki do rozwoju, jednak rosnąca konkurencja globalna i dynamicznie zmieniające się potrzeby klientów sprzyjają tylko tym, którzy są gotowi na nowe wyzwania. Platforma 3DEXPERIENCE pozwala takim dostawcom, jak Batz Group, sprostać wyzwaniom branżowym i przekuć szanse na korzyści - mówił Laurence Montanari, wiceprezes ds. transportu i mobilności w Dassault Systèmes.

źródło: Dassault Systèmes