Lenze - 25 lat w Polsce!

| Gospodarka Aktualności

Październik 2020 roku to szczególny czas dla spółki Lenze Polska, gdyż na ten miesiąc przypada jubileusz 25-lecia obecności firmy Lenze w Polsce. To właśnie 25 lat temu Jerzy Witor założył spółkę Rotiw, która była oficjalnym przedstawicielem Lenze na terytorium Polski. W ciągu tych lat firma przekształciła się w Lenze Polska Sp. z o.o. oraz rozwinęła swoją działalność zarówno na terytorium Polski, jak i Litwy, Łotwy, Estonii oraz Białorusi.

Lenze - 25 lat w Polsce!

Lenze Polska od lat związana jest z Katowicami, gdzie ma swoją główną siedzibę, oferując klientom wsparcie handlowe, techniczne, serwis oraz szkolenia. Spółka posiada również biuro regionalne w Toruniu oraz rozbudowane przedstawicielstwa handlowe, w ramach podziału na regiony: Warszawę, Poznań, Gdańsk, Wrocław, Toruń, Katowice, Kraków oraz Rzeszów.

Początków Lenze w Polsce należy szukać w zamiłowaniu prezesa spółki do automatyki przemysłowej oraz implementacji nowinek technicznych. Zainicjowało to też drogę do unowocześnienia polskich firm oraz wyrównania poziomu technologicznego zgodnie z zachodnimi standardami. W latach 90 polski przemysł był technologicznie przestarzały, a zdecydowanie się na zagraniczne komponenty wiązało się z niemałymi kosztami. Mimo to determinacja, zaangażowanie oraz specjalistyczne know-how pozwoliło osiągnąć ugruntowaną pozycję w branży automatyki i mechatroniki w Polsce.

Wsparcie solidnego niemieckiego partnera od lat pozwala spółce na stabilny rozwój, oferowanie nowoczesnych i sprawdzonych rozwiązań z zakresu techniki napędowej oraz automatyki. To właśnie Grupa Lenze od ponad 70 lat jest jednym z wiodących na świecie specjalistów w tym zakresie, posiadającym dużą wiedzę techniczną opartą o doświadczenie ekspertów z całego świata. Ścisła współpraca umożliwia stałe doskonalenie kwalifikacji załogi oraz wypracowywanie najlepszych rozwiązań dla klientów.

Rozwój technologiczny oraz era Przemysłu 4.0 napędzają nasze kadry inżynierów i umożliwiają im dostarczanie rozwiązań na miarę stawianych wyzwań. Obecne możliwości sterowania i automatyki pozwalają osiągnąć spektakularne efekty nawet przy prostej budowie maszyn. Dodatkowo sukcesy polskich producentów maszyn mobilizują cały zespół Lenze Polska.

Jubileusz jest okazją do podziękowania naszym Klientom i Partnerom, dzięki którym i dla których funkcjonujemy od tylu lat. Jesteśmy wdzięczni za Wasze zaufanie, obecność oraz przywiązanie do marki Lenze. Patrząc w przyszłość, pragniemy, aby dalsza współpraca obfitowała w wyzwania i sukcesy przy realizacji wspólnych aplikacji.

źródło: Lenze

Zobacz również