Rynek robotów chirurgicznych będzie szybko rósł

Według Allied Market Research, wartość globalnego rynku robotów chirurgicznych zwiększy się z 5 mld dolarów w 2019 do 15 mld dolarów w roku 2027, co oznaczać będzie znaczny średni coroczny wzrost o prawie 14%. Maszyny te będą się popularyzować dzięki licznym zaletom, w tym łatwiejszemu operowaniu trudno dostępnych części ciała, mniejszej inwazyjności i większej precyzji, dzięki czemu jest mniej powikłań i zakażeń, a w rezultacie rekonwalescencja jest krótsza a blizny mniej widoczne.

Posłuchaj
00:00

Rozwój tytułowego rynku będzie także napędzany przez postęp technologiczny, m.in. w zakresie technik obrazowania 3D, kamer dużej rozdzielczości, technik rejestracji oraz gromadzenia danych, czujników, technik zdalnego sterowania oraz robotyki. Hamować go będą duże koszty. Negatywnie mogą się też odbić ewentualne przypadki nieudanych operacji.

W 2019 największy udział w tym rynku miały akcesoria, zaś w przyszłości najszybciej będzie rósł segment usług. Pod względem zastosowania dotychczas dominował segment chirurgii ginekologicznej, a w kolejnych latach najszybciej będzie rósł segment chirurgii ortopedycznej.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Aktualności
Stabilny wzrost na rynku obrabiarek
Przemysł 4.0
Pepperl+Fuchs prezentuje Digital Twin Starter Kit na Hannover Messe 2025 – rewolucja w IIoT
Przemysł 4.0
Już za miesiąc Warsaw Industry Automatica 2025
Przemysł 4.0
Swoją efektywność potwierdza pierwszy w Polsce magazyn z robotami Skypod firmy Exotec
Komunikacja
Tauron rozbudowuje system teletransmisyjny
Powiązane treści
Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie kupuje robota chirurgicznego da Vinci
Chiny objęły największy udział w światowym rynku robotów
W Polsce dynamicznie rośnie liczba zrobotyzowanych operacji chirurgicznych
Johnson & Johnson zamierza przejąć producenta robotów chirurgicznych Auris Health
Synektik wyłącznym dystrybutorem robotów chirurgicznych da Vinci w Polsce

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów