Synektik wyłącznym dystrybutorem robotów chirurgicznych da Vinci w Polsce

| Gospodarka Aktualności

Intuitive Surgical, lider globalnego rynku robotycznych technologii wspierających zabiegi chirurgiczne, i Synektik, wiodący polski producent radiofarmaceutyków oraz urządzeń stosowanych w diagnostyce i terapii w onkologii, kardiologii i neurologii, zawarli umowę o współpracy w zakresie sprzedaży na polskim rynku robotów chirurgicznych da Vinci. Synektik, jako wyłączny dystrybutor systemów da Vinci na Polskę, będzie odpowiadał m.in. za sprzedaż i serwis robotów, instrumentów oraz akcesoriów do ww. urządzeń.

Synektik wyłącznym dystrybutorem robotów chirurgicznych da Vinci w Polsce

System da Vinci jest najbardziej zaawansowanym systemem robotycznym wykorzystywanym do przeprowadzania zabiegów chirurgicznych m.in. w obszarze urologii, ginekologii i chirurgii ogólnej. Charakteryzuje się m.in. wyjątkową precyzją i małą inwazyjnością zabiegów, przekładającą się na wysoką efektywność operacji i znacznie ograniczenie ryzyka powikłań pooperacyjnych.

System został wprowadzony na rynek w 1999 r. i jest nieustannie udoskonalany. Obecnie systemy da Vinci działają w ponad 4,5 tys. placówek medycznych na całym świecie. Szacuje się, że w bieżącym roku na świecie zostanie przeprowadzonych blisko milion operacji i zabiegów chirurgicznych przy wykorzystaniu systemów da Vinci.


    

źródło: Intuitive