Xiaomi chce wejść na rynek motoryzacyjny

Xiaomi, jeden z największych na świecie producentów smartfonów, prowadzi rozmowy o wykorzystaniu jednej z fabryk Great Wall w Chinach do produkcji pojazdów elektrycznych pod własną marką. Great Wall, który wcześniej nie oferował usług produkcyjnych innym firmom, zapewni doradztwo inżynieryjne w celu przyspieszenia projektu.

Posłuchaj
00:00

Przedsięwzięcie to powstało w efekcie działań firmy w zakresie zdywersyfikowania  swojego źródła przychodów związanych ze smartfonami. Sektor ten odpowiada za większość dochodów chińskiego producenta, ale zapewnia bardzo niskie marże zysku. Firma niedawno poinformowała o wzroście kosztów produkcji w związku z globalnymi problemami z podażą podzespołów. Dodatkowo Xiaomi odnotował przychody kwartalne poniżej prognoz rynkowych.

Działanie to pojawia się również w kontekście bliższej współpracy producentów samochodów i firm technologicznych w celu opracowania bardziej zaawansowanych pojazdów wyposażonych m.in. w systemy autonomicznej jazdy.

Założyciel i dyrektor generalny Xiaomi, Lei Jun, uważa, że ​​doświadczenie firmy w produkcji sprzętu pomoże przyspieszyć projektowanie i produkcję pojazdów elektrycznych. Oprócz smartfonów Xiaomi wprowadzi na rynek dziesiątki urządzeń połączonych z Internetem, w tym skutery, oczyszczacze powietrza. Firma planuje premierę swojego pierwszego samochodu elektrycznego w 2023 roku.

Źródło: CNBC

Powiązane treści
Xiaomi uruchomi masową produkcję EV w 2024 roku
Branża motoryzacyjna w Polsce - silne wzrosty po pandemii
W 2022 roku Toyota i Panasonic rozpoczną produkcję baterii li-ion
Hitachi sprzeda dział produkcji komponentów przemysłowych za ponad 6,5 mld dolarów
Niełatwa zmiana dla branży motoryzacyjnej
Dobre prognozy dla producentów sprzętu do produkcji nabiału
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Pomiary
Odczyt kodów kreskowych z dokładnością 99,995%
Bezpieczeństwo
Urządzenia iskrobezpieczne coraz potrzebniejsze
Roboty
Roboty do uprawy w pomieszczeniach
Roboty
Automatyczne paletyzatory i depaletyzatory
Roboty
Firma OMRON przedstawia robota mobilnego OL-450S - kompletne, autonomiczne rozwiązanie w zakresie transportu materiałów
Przemysł 4.0
Yale Lift Truck wprowadza telemetrię jako standard w wózkach widłowych – większa kontrola, mniej przestojów

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów