W 2022 roku Toyota i Panasonic rozpoczną produkcję baterii li-ion

| Gospodarka Aktualności

Firmy Toyota i Panasonic ogłosiły, że planują wspólnie uruchomić produkcję akumulatorów li-ion przeznaczonych do samochodów elektrycznych. Linia produkcyjna w zakładzie Panasonica zlokalizowanym w Tokushimie rozpocznie pracę już w 2022 roku.

W 2022 roku Toyota i Panasonic rozpoczną produkcję baterii li-ion

Fabryka spółki joint venture Prime Planet Energy & Solutions ma rocznie zapewniać ilość baterii wystarczającą do zasilenia 500 tyś. pojazdów elektrycznych. Toyota posiada w tej spółce 51% udziałów, a Panasonic - 49%. Obydwie firmy zamierzają intensywnie rozwijać się w tym segmencie jako globalni gracze na szybko rosnącym rynku samochodów EV.

Panasonic obecnie jest jednym z największych na świecie producentów baterii do pojazdów elektrycznych, w tym głównym dostawcą ogniw dla Tesli. Japońska firma mierzy się z silną konkurencją ze strony koreańskiego Samsunga SDI i LG Chem oraz chińskiego CATL. Toyota, jako największy producent samochodów w Japonii, ogłosiła we wrześniu, że jej roczna sprzedaż w 2025 roku ma osiągnąć 5,5 mln pojazdów EV. To pięć lat wcześniej w porównaniu z pierwotnymi założeniami.

źródło: WNP

Zobacz również