Siemens będzie wytwarzał duże silniki i napędy jako Innomotics

| Gospodarka Silniki i napędy

W listopadzie ubiegłego roku Siemens ogłosił plany połączenia kilku działów zajmujących się silnikami i napędami w celu stworzenia nowej firmy, która będzie zatrudniać około 14 tys. pracowników na całym świecie i osiągać przychody w wysokości około 3 mld euro. Teraz Siemens ujawnił, że jego nowa firma będzie nazywać się Innomotics i od 1 lipca 2023 r. będzie działać jako prawnie odrębny podmiot z siedzibą w Norymberdze.

Siemens będzie wytwarzał duże silniki i napędy jako Innomotics

Innomotics połączy działania Siemensa w obszarach silników niskiego i wysokiego napięcia, motoreduktorów, przetwornic średniego napięcia i silników wrzecionowych. Działania te prowadzone były wcześniej przez oddziały Siemensa Large Drives Applications i Digital Industries oraz prawnie odrębne jednostki Weiss Spindeltechnologie i jej specjalistę od obróbki metali - Sykatec.

CEO nowej firmy będzie Michael Reichle (były CEO Siemens Large Drives Applications, a wcześniej Siemens Logistics), dyrektorem finansowym (CFO) będzie Christoph Salentin, a dyrektorem technicznym (CTO) - Hermann Kleinod. Oczekuje się, że reorganizacja zostanie w dużej mierze zrealizowana przed rozpoczęciem nowego roku podatkowego Siemensa 1 października 2023 r.

Siemens twierdzi, że w przyszłości Innomotics będzie nadal ściśle współpracować z innymi biznesami Siemensa poprzez partnerstwa w obszarach technologii i sprzedaży oraz w ramach stosunków handlowych.

źródło: Drives & Controls, Siemens

Zobacz również