Politechnika Śląska i SAP Polska rozpoczynają wspólne badania i edukację

Politechnika Śląska i SAP Polska będą wspólnie realizować projekty badawcze, edukacyjne oraz podnoszące kwalifikacje studentów i kadry uczelni. To kolejne partnerstwo SAP z uczelnią wyższą, które ma zmieniać krajobraz współpracy polskiego biznesu i polskiej nauki.

Posłuchaj
00:00

W ramach współpracy planowane są przedsięwzięcia dotyczące zarządzania badaniami, produkcją, logistyką i magazynowaniem energii pozyskiwanej z zastosowaniem technologii wodorowych. Oprócz wspomnianych obszarów badawczych obie organizacje będę realizować projekty edukacyjne, stałe szkolenia, kursy specjalistyczne oraz wycieczki dydaktyczne dla studentów.

Dla firmy SAP Polska współpraca z uczelniami jest jednym z najskuteczniejszych sposobów tworzenia w kraju innowacji i rozwoju talentów. Działania w tym obszarze trwają od kilku lat - jest współpraca z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie, z Politechniką Częstochowską, a także są inicjatywy globalne SAP, takie jak program SAP Student Academy, do którego należy w tej chwili już 31 polskich uczelni. Buduje to trwałą i wartościową bazę wiedzy dla studentów.

SAP w Polsce i na świecie pomaga podnosić kwalifikacje, poszerzać perspektywy, a w konsekwencji umożliwia pracę w międzynarodowym środowisku, co rozwija potencjał przyszłych liderów technologii. Politechnika Śląska ma szczególne ambicje w tym obszarze. Uczelnia dwa lata temu uruchomiła nowy profil studiów MBA - Technologie Wodorowe i Transformacja Energetyczna.

- Ta współpraca pozwala nam rozwijać uczelnię bardziej strategicznie. SAP jako globalna organizacja daje nam wgląd w doświadczenia różnych krajów i dostęp do ekspertów pracujących w środowisku międzynarodowym. Mamy więc okazję na ciekawe działania w obszarze wdrażania innowacji, prowadzenia projektów badawczych i edukacyjnych zarówno dla zespołu wykładowców, jak i studentów. Właśnie na tak szerokim rozwoju nam zależy - komentuje prorektor dr hab. inż. Marcin Staniek, prof. Politechniki Śląskiej.

Współpraca między Politechniką Śląską a SAP Polska umożliwi m.in. realizację prac dyplomowych magisterskich i inżynierskich, prac doktorskich, projektów studenckich, praktyk wakacyjnych oraz staży dla studentów i pracowników uczelni. Śląska uczelnia jest dla SAP naturalnym partnerem, szczególnie ze względu na obecność w Gliwicach firmowego oddziału zajmującego się produkcją oprogramowania - SAP Labs.

Podejście SAP Polska wpisuje się w globalne zobowiązanie firmy polegające na podniesieniu kwalifikacji 2 milionów ludzi na całym świecie do końca 2025 roku. Firma współpracuje z lokalnymi uczelniami i szkołami średnimi oraz rozbudowuje zaplecze edukacyjne do nauki wspomaganej - SAP Learning Hub i SAP Learning Site - czyli darmowe zasoby edukacyjne do samodzielnej nauki. Celem jest zmniejszanie braków w umiejętnościach cyfrowych i poszerzanie możliwości edukacyjnych związanych ze sztuczną inteligencją.

Źródło: SAP Polska

Powiązane treści
Politechnika Warszawska oferuje krajowemu przemysłowi korzystanie z jej aparatury B&R
Politechnika Śląska z nowym laboratorium robotów mobilnych
Politechnika Śląska w gronie Partnerów COPA-DATA
Wojskowa Akademia Techniczna i Politechnika Krakowska rozszerzają współpracę
Współpraca Endress+Hauser z Politechniką Wrocławską
Alstom i Politechnika Krakowska wspólnie wzmocnią kompetencje studentów w zakresie sterowania ruchem kolejowym
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie, aparatura nn
Grupa LAPP otworzyła we Wrocławiu Centrum Usług Biznesowych
Aktualności
Foxconn i NVIDIA budują superkomputer AI z 10 000 GPU Blackwell na Tajwanie
Roboty
Automatyzacja górnictwa
Przemysł 4.0
SICK ANS/ANM58 PROFINET – nowa generacja enkoderów absolutnych dla Przemysłu 4.0
Aktualności
Perspektywy rynku przekładni
Aktualności
Współpraca Omron i Cognizant

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów