UR3e, UR5e, UR10e: coboty e-Series firmy Universal Robots

| Prezentacje firmowe Roboty

Światowy numer #1 wśród robotów współpracujących

UR3e, UR5e, UR10e: coboty e-Series firmy Universal Robots

Rodzina e-Series to trzy roboty - UR3e, UR5e i UR10e. Każdy z cobotów ma inny zasięg i udźwig, ale wszystkie są tak samo precyzyjne, dokładne i niezawodne. Dzięki temu są narzędziem mogącym wesprzeć w automatyzacji każdy zakład produkcyjny. Wbudowany, zlokalizowany w narzędziu czujnik siły i momentu daje e-Series większą precyzję i wrażliwość umożliwiające zastosowania cobota w jeszcze szerszej gamie aplikacji.

Intuicyjny i responsywny na dotyk interfejs użytkownika skraca proces programowania do kilku kliknięć na lekkim i szerokim, dotykowym ekranie panelu uczenia robota. e-Series to także wysoka wygoda użytkowania. Rozpakowanie cobota, zamontowanie go i zaprogramowanie pierwszego zadania, zajmuje tylko godzinę. Interfejs komunikacji nadgarstek-przegub-narzędzie redukuje czas i złożoność integracji cobota z linią produkcyjną.

Jednocześnie, jeżeli chodzi o serwis, wszystkie przeguby mogą być wymienione w 2 do 6 minut. 17 funkcji bezpieczeństwa obejmujących programowalny czas i dystans zatrzymania sprawia, że współpracująca automatyzacja staje się łatwiejsza. Wszystkie funkcje są certyfikowane przez TÜV Nord względem zgodności z EN ISO 13849-1 i EN ISO10218-1 (Cat. 3 PLd).

Coboty Universal Robots są lekkie, niewielkie i łatwo się je wykorzystuje do różnych zastosowań bez zmiany układu produkcyjnego:

  • UR3e: Niewielki, lecz silny, UR3e ma udźwig 3 kg i zasięg o promieniu 500 mm. Dzięki możliwości pracy wszystkich przegubów w zakresie 360° i obrotach ciągłych ostatniego przegubu, ten montowany na stole robot z łatwością wykonuje czynności wymagające wysokiej precyzji i lekkie prace montażowe.
  • UR5e: Średniej wielkości robot z rodziny Universal Robots idealnie nadaje się do automatyzacji prac o średnim obciążeniu - ma udźwig 5 kg i promień pracy 850 mm. Łatwy w programowaniu i szybki w instalacji, UR5e jest doskonałym połączeniem wielkości i możliwości.
  • UR10e: Z udźwigiem do 10 kg UR10e jest najmocniejszym robotem z rodziny. Promień zasięgu wynoszący 1300 mm umożliwia mu wykonywanie zadań takich jak pakowanie i paletyzacja, przy których poszczególne obszary działania są od siebie dalej położone.

COBOTY UR - ELASTYCZNA AUTOMATYZACJA W PRAKTYCZNIE KAŻDEJ BRANŻY

Producenci na całym świecie wybierają automatyzację, aby rozwiązać problem niedoborów pracowników, zwiększyć wydajność i poprawić jakość produktów. Roboty współpracujące zapewniają ekonomiczny, elastyczny i bezpieczny proces automatyzacji dla szerokiego zakresu zadań produkcyjnych.

Coboty dobrze radzą sobie m.in. z takimi czynnościami, jak podnoszenie i umieszczanie przedmiotów, polerowanie, formowanie wtryskowe, sterowanie maszynami CNC, pakowanie i paletyzacja, kontrola jakości, montaż, wkręcanie, testy laboratoryjne, klejenie, spawanie. Roboty współpracujące mogą być stosowane w standardowych aplikacjach, takich jak pick&place czy malowanie, jednak ich 6-przegubowa budowa i możliwość obrotu o 360° na wszystkich przegubach, sprawiają, że użytkownik może wykorzystywać robota w bardzo specyficznym dla swojej działalności zastosowaniu.

PRZEMYSŁ LOTNICZY I OBRONNY

Po sprzężeniu z obrabiarkami CNC, coboty e-Series mogą pracować całą dobę bez przerwy, na zmianach bez obsady ludzkiej, zmniejszając koszty i zwiększając produkcję. Można je wyposażać w różne narzędzia końcowe do obsługi elementów różnych rozmiarów, niezbędnych przy produkcji w przemyśle lotniczym i obronnym.

MOTORYZACJA I PODDOSTAWCY

Od stanowisk wycinarek laserowych do odlewni bloków silników, z zastosowaniem wysoce uniwersalnej e-Series można zautomatyzować prawie każdy etap produkcji w branży motoryzacyjnej.

ŻYWNOŚĆ I ROLNICTWO

e-Series pozwala na minimalizację strat żywności i jej składników dzięki temu, że pracuje całą dobę na okrągło z dużą dokładnością i minimum błędów.

ELEKTRONIKA I TECHNOLOGIE

Przemysł elektroniczny i technologiczny szybko się rozwijają i potrzebują ramion robotycznych, które można szybko i bez trudu włączyć w produkcję wszelkiego typu elementów elektronicznych, w tym oświetlenia, telefonów komórkowych, komputerów, urządzeń wejściowych, audio/wizualnych i wielu innych.

MEBLE I WYPOSAŻENIE

Coboty e-Series mogą przejąć pracochłonne zadania na linii produkcyjnej mebli i wyposażenia. Oprócz odciążenia pracowników od prac fizycznych, e-Series również poprawi spasowanie i wykończenie produktów.

TWORZYWA SZTUCZNE I POLIMERY

Przy liniach do produkcji z tworzyw sztucznych i polimerów, wymagających różnych technik obróbki w różnych temperaturach, niezbędna jest elastyczność. Coboty e-Series można stosować we wszystkich obszarach produkcji z tworzyw i polimerów, szczególnie w zastosowaniu pick&place oraz obsłudze maszyn.

NAUKA I BADANIA

Dzięki dokładności i powtarzalności, coboty e-Series są optymalne do prac badawczych i analitycznych, gdzie podstawą jest obiektywne gromadzenie informacji. Coboty stanowią cenne narzędzia w obszarze dydaktyki i opracowywania nowatorskich rozwiązań w stale rosnącej liczbie instytutów badawczych i uczelni.

WYKAŃCZANIE I POLEROWANIE

Coboty automatyzują obróbkę drobnych elementów i skomplikowane procesy na linii produkcyjnej. Dzięki wbudowanym funkcjom sterowania siłą, coboty e-Series zapewniają, że każda śrubka i element przy produkcji narzędzi będą usytuowane z idealną dokładnością i ustawieniem.

PRZEMYSŁ METALOWY I MASZYNOWY

Ramiona robotyczne umożliwiają producentom z branży metalowej, stosującym obróbkę ubytkową dostosowanie linii produkcyjnej do różnych procesów, materiałów i produktów specjalistycznych.

FARMACJA I CHEMIA

Projektowane pod kątem branżowych specyfikacji dokładności, precyzyjności i higieny w służbie zdrowia, coboty e-Series przejmują nużące czynności dozowania i sortowania produktów, minimalizując błędy. Stosowanie e-Series w środowiskach wymagających sterylności zmniejsza zagrożenie skażenia preparatów przez ludzi.

Wszechstronność e-Series wzrasta dzięki ekosystemowi Universal Robots+ (www.universal-robots.com/pl/plus/) oferującemu szeroką gamę narzędzi, akcesoriów i oprogramowania, które zaspokajają wszelkie potrzeby konfiguracyjne w dowolnym zastosowaniu.

Universal Robots