Przewody elastyczne do niskonapięciowych zastosowań przemysłowych firmy Erico

| Energetab 2016 Zasilanie, aparatura nn

Integratorzy poszukują zarazem wydajnych, jak i trwałych połączeń - produkty Erico są odpowiedzią na ich wymagania. Przewody Erico cechują się dużą możliwością konfiguracji, a certyfikaty, które posiada firma, są gwarancją bezpieczeństwa przy codziennej eksploatacji.

Przewody elastyczne do niskonapięciowych zastosowań przemysłowych firmy Erico

Erico cieszy się zaufaniem wśród klientów, jako producent wysokiej jakości elastycznych przewodów służących do konfiguracji połączeń niskonapięciowych. Grupa produktów Eriflex to przewody z oplotem lub laminatem wykorzystywane do różnych celów jako element łączeniowy.

ERIFLEX FLEXIBAR

Szyna Eriflex Flexibar jest zbudowana z wielu cienkich pasków miedzi elektrolitycznej. Dostępna jest w wersji ocynowanej lub niepowlekanej. Wyjątkowy proces produkcji zastosowany przez firmę Erico pozwala miedzianym paskom przesuwać się swobodnie wewnątrz izolacji, co zapewnia wyjątkową elastyczność. Produkt ma bardzo szerokie możliwości w zakresie gięcia, skręcania i zginania. Izolacja wykonana jest z odpornej mieszanki PCW lub silikonu, który ma właściwości samogasnące.

Alternatywa dla kabli i litych szyn jest dostępna w przekrojach od 24 mm² do 1200 mm².

GDZIE MOŻNA JE STOSOWAĆ?

Eriflex Flexibar można wykorzystywać do połączeń między głównym urządzeniem zasilającym a rozdzielnią (np. styczniki, wyłączniki). Sprawdzą się one również w połączeniach pomiędzy transformatorem i torem szynowym oraz między mostem szynowym a rozdzielnicą.

OSZCZĘDNOŚĆ MIEJSCA I KOSZTÓW ORAZ WIĘKSZA NIEZAWODNOŚĆ

Ze względu na swoją unikalną konstrukcję i zastosowany efekt naskórkowości wymagana jest mniejsza ilość wolnej przestrzeni niż w przypadku tradycyjnych miedzianych kabli. Flexibar ma izolację, dzięki czemu odstępy mogą być znacznie mniejsze niż w przypadku litej szyny. Użycie szyny elastycznej pozwala na zmniejszenie liczby i długości przewodów, co pozwala na ograniczenie wagi całej konstrukcji.

Przy zastosowaniu Flexibar połączenia wykonywane są bezpośrednio do szyny, więc użycie końcówek do połączenia kabli jest zbędne. Dzięki temu całkowicie eliminujemy proces zaginania końcówek. Instalacje ułatwia proste gięcie i kształtowanie szyn.

CSI Computer Systems for Industry
www.csi.pl