Energetab 2016. Przewodnik targowy

| Energetab 2016 Artykuły

Początek września jest dla dużej części firm początkiem okresu jesiennej, wzmożonej pracy promocyjnej, seminariów, targów i budowania pozycji handlowych. Ważnym tego elementem jest spotkanie z klientami na targach w Bielsku-Białej. W tym roku Energetab odbywa się po raz 29. i po raz kolejny zaimponuje wielkością oraz liczbą uczestników. Zapraszamy do lektury dodatku targowego z przewodnikiem oraz prezentacjami ofert wystawców, a także spotkania z nami podczas wrześniowej imprezy.

Energetab 2016. Przewodnik targowy

Przewodnia dla targów tematyka energetyczna też jest obszarem bardzo pojemnym, zaś sam sektor skupia szerokie spektrum przedsiębiorstw. Punktów wspólnych dla biznesu jest tu wiele i nie dotyczą one jedynie tradycyjnej energoelektroniki związanej z wytwarzaniem, transmisją i konwersją energii, ale również automatyki, oświetlenia, sterowania, pomiarów, komunikacji, systemów zabezpieczeń i wielu innych zagadnień.

Na Energetab wielu specjalistów jeździ w charakterze gości po to, aby zorientować się w charakterze wystawy, spotkać z dostawcami, zobaczyć, co ciekawego jest tam pokazywane i prezentowane. Przekrój tematyczny tej imprezy jest wyraźnie szerszy niż Automaticonu, zaś położenie geograficzne sprzyja obecności gości z Czech, Słowacji i Ukrainy.

Do tego charakter wystawy plenerowej umożliwia namacalne zbliżenie się do wielu ciekawych produktów z pogranicza energetyki, energoelektroniki i automatyki. Bonusem jest zaś możliwość spędzenia czasu na luźnej rozmowie przy kiełbasce z grilla i złocistym napoju z pianką.

ENERGETAB JEST "NA FALI"

Jak podają organizatorzy wystawy, wszystkie miejsca na tegorocznym Energetabie wyprzedały się na długo przed targami. Jest to szczególnie warte odnotowania, bowiem tereny targowe są rozległe (ok. 30 tys. m²), a lista firm w porównaniu do innych imprez bardzo długa (obejmuje ona 700 pozycji). Targi podzielone są organizacyjne na nową halę, najbardziej ekskluzywną, namioty i plenerowe ekspozycje (pawiloniki i namioty) rozproszone po dużym terenie. Tematycznie wystawcy są wymieszani, dzięki czemu goście mają wiele szans zobaczyć także coś innego, nierzadko inspirującego.

Na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza Energetab dorobił się całkiem licznego i stałego grona wystawiających się firm, co świadczy o dojrzałości imprezy. Patrząc na mapy pawilonów z ostatnich lat, plan sytuacyjny oraz miejsca zajmowane przez duże firmy, widać, że bielska impreza osiągnęła stabilny duży potencjał, a wiele firm jest tu od lat. Szczególnie dotyczy to hali A, gdzie zmian wśród wystawców praktycznie nie ma.

CO NA WYSTAWIE?

Skrócona lista wystawców targów Energetab 2016

Tegoroczna ekspozycja tradycyjnie obejmowała będzie obszary tematyczne związane z wytwarzaniem, przesyłem i dystrybucją energii elektrycznej oraz produkty elektrotechniczne. Dominuje tu "klasyczna" energetyka, a więc przede wszystkim aparatura i systemy związane z generacją i przesyłaniem energii elektrycznej.

Prezentowane są m.in. stacje transformatorowe, rozdzielnice, przekładniki, wyłączniki, kable i przewody, agregaty prądotwórcze i systemy UPS. Towarzyszy im wystawa systemów pomiarowych, oferty z zakresu oprogramowania, urządzeń do komunikacji przewodowej i bezprzewodowej oraz usług, bo one również odgrywają w branży istotną rolę.

Taka szerokość tematyczna wystawy sprawia, że dobrze odnajduje się na niej również wiele firm związanych z elektrotechniką, elektroniką, a także ogólnie przemysłem.

Warto zaznaczyć, że wiele krajowych przedsiębiorstw, w tym znaczna część dystrybutorów, ma dzisiaj na tyle szerokie oferty, że często obejmują one także komponenty automatyki, elektrotechniki i energoelektroniki.

Firmy te pojawiają się na Energetabie, bo są tam ich obecni i przyszli klienci. Jeżeli chodzi o wykaz tegorocznych wystawców, to znaleźć go można na stronie organizatora, zaś w bieżącym przewodniku publikujemy tego typu skróconą listę.

JESTEŚMY NA TARGACH!

Powodów do wybrania się na targi jest wiele - można m.in. pogłębić swoje relacje z branżą, spotkać się z kolegami i klientami. Odwiedzających Energetab zapraszamy również do wstąpienia do naszego redakcyjnego stoiska. Tym razem będzie ono zlokalizowane na dolnej kondygnacji w hali A (stoisko A-38).

Dotarcie do nas z pewnością ułatwi załączona do tego numeru magazynu mapa z rozkładem stoisk i listą wystawców. Polecamy też zapoznanie się z publikowanymi prezentacjami, w których zapowiadamy to, co będzie pokazywane na tytułowej imprezie i na co warto zwrócić szczególną uwagę.

Robert Magdziak, Zbigniew Piątek