Dostawcy produktów i usług

W raporcie publikujemy duże tabele z ofertami firm. Takich przedsiębiorstw – dostawców produktów i usług z omawianego zakresu, jest w nich ponad 40 i wśród nich są zarówno producenci lokalni, jak i zagraniczni, a także różnorodni dystrybutorzy. Sytuacja dotyczy każdej z grup produktów, dodatkowo część przedsiębiorstw to firmy wąskospecjalizowane, inne działają szeroko, w wielu obszarach rynku. Część dostarcza też rozwiązania czy też aplikacje obejmujące projekt, produkty, wdrożenie i uruchomienie. Wreszcie wielu dostawców to również firmy oferujące szkolenia, które dotyczą nie tylko produktów, ale też przepisów i różnorodnych zagadnień praktycznych.

Różnice w aktywności podmiotów na rynku przedstawiono w formie statystyki na rysunku 5. Jak widać, przede wszystkim ważne jest dostarczanie systemów, co oznacza zarówno proponowanie klientom kompleksowych aplikacji, jak też sprzedaż kompletacji czy zestawów produktów, w tym po ich zaprogramowaniu. Liczba wskazań była tu większa niż w statystykach zawartych w poprzednich raportach. Zdaniem co drugiego respondenta dostawcy zarabiają na oferowaniu komponentów, 38% osób wskazało na działalność usługową. W tej kategorii znalazły się usługi szkoleniowe i związane ze sprzedażą produktów, ale też projektowaniem aplikacji i różnorodnym doradztwem.

 
Rys. 5. Na czym zarabia się w omawianej branży?
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów
Dowiedz się więcej
Przejdź do kompendium

Prezentacje firmowe