Oprogramowanie zenon 7.10 firmy COPA-DATA - zintegrowana technologia dla jeszcze większej ergonomii

| Technika

Od kwietnia 2013 roku dostępna jest najnowsza wersja oprogramowania do automatyki przemysłowej zenon 7.10. Łatwe w obsłudze oprogramowanie firmy COPA-DATA oparte jest na pionierskiej technologii wspomagającej technologię 64-bitową, Multi-Touch i wsparcie dla Windows 8.

Oprogramowanie zenon 7.10 firmy COPA-DATA - zintegrowana technologia dla jeszcze większej ergonomii

Dzięki takim koncepcjom, jak "parametryzacja zamiast programowania" lub proste integrowanie produktów z istniejącą automatyką i strukturami IT, COPA-DATA na dwa sposoby realizuje koncepcję ergonomii w przemyśle. Jest ona w dalszym stopniu rozwijana w oprogramowaniu 7.10, które w porównaniu z poprzednimi wersjami jest jeszcze bardziej przyjazne dla użytkownika.

Praca na gotowych szablonach, indywidualizacja dostosowana do potrzeb, wizard do dowolnego skonfigurowania, możliwość prostego, wielokrotnego użytkowania i intuicyjna obsługa Multi-Touch pozwalają na szybkie i bezpieczne konfigurowanie projektów, zapewniając wysoki poziom użyteczności i w pełni ergonomiczne działanie. Nowa wersja oferuje także wyjątkowe możliwości graficzne i umożliwia nowe sposoby wykorzystania oprogramowania.

ZENON JAKO WERSJA 64-BITOWA: WIĘKSZA ILOŚĆ DANYCH DZIĘKI WIĘKSZEJ POJEMNOŚCI PAMIĘCI

Oprogramowanie zenon 7.10 będzie dostępne nie tylko w wersji 32-bitowej, lecz także 64-bitowej. Użytkownicy będą mogli skorzystać z jednej lub drugiej wersji albo z ich połączenia. Korzystanie z oprogramowania zenon w wersji 64-bitowej nie będzie się wiązało z żadnymi dodatkowymi kosztami dla klienta. Projekty dotyczące automatyki są zakrojone na coraz większą skalę, sprzęt komputerowy i oprogramowanie muszą więc sprostać wymogom przetwarzania ciągle rosnącej ilości danych.

W aplikacji 32-bitowej bezpośrednio adresowanych może być nie więcej niż 232 bitów, czyli można wykorzystać maksymalnie 4 GB RAM. Aplikacje 64-bitowe nie podlegają tym ograniczeniom - długość adresów to 64 bity (8 bajów), dzięki czemu ilość wykorzystywanej pamięci może być znacznie większa. W możliwej do przewidzenia przyszłości ta już ogromna wielkość (264) będzie wielokrotnie wyższa niż dostępna pamięć fizyczna.

Takie problemy, jak brak wolnych adresów dla danych aplikacji lub fragmentacja adresów, nie są już istotne. Prawdziwa użytkowa wielkość pamięci jest teraz taka sama jak zainstalowana fizycznie wielkość pamięci roboczej. Należy zauważyć, że przy zastosowaniu aplikacji 64-bitowych wymagane są oczywiście systemy operacyjne 64-bitowe.

zenon 7.10 to większa ergonomia…

…dla inżyniera projektu
W oprogramowaniu zenon ergonomia zaczyna się od stałego rozwoju środowiska całej rodziny produktów i prostego intuicyjnego ustawienia parametrów. Na przykład nowo zintegrowana funkcjonalność oprogramowania zenon 7.10 "Ochrona know-how w edytorze" pozwala na zmiany niektórych parametrów wyłącznie osobom upoważnionym. W ten sposób aplikacja jest chroniona przed manipulacją. Inżynier projektu może polegać na bezpiecznych ustawieniach systemowych i skupić się na innych zadaniach.

…dla użytkownika
Dla użytkownika oprogramowania zenon ergonomia polega na intuicyjnej i bezpiecznej obsłudze, płynnym i wszechstronnym zbieraniu i przetwarzaniu informacji, wielu możliwościach graficznych i możliwej indywidualizacji. Koncepcja operacyjna Multi-Touch została zintegrowana w oprogramowaniu zenon 7.10, obsługuje ona system Windows 8 i zapewnia dostęp do powiązanych funkcji w standardzie. Możesz samodzielnie zdecydować, które funkcje Multi-Touch mają być dostępne, na którym ekranie i w ten sposób dostosować system do indywidualnego stylu pracy.

LEPSZE ZARZĄDZANIE RECEPTURAMI I UDOSKONALONY MODUŁ BATCH CONTROL

Zintegrowany z oprogramowaniem zenon moduł Batch Control wspierający produkcję wsadową został w sposób wszechstronny rozszerzony w wersji zenon 7.10. Nowe właściwości obejmują wiele rozwiązań - od zintegrowanych operacji i obsługi monitorów dotykowych w zenon Runtime, po integrację w Report Viewer. Na przykład użytkownicy mogą w dowolny sposób wybrać recepturę lub partię z pożądanego projektu i wyświetlić ich dane z wykorzystaniem Report Viewer.

Są one kompilowane i podawane w formie indywidualnego raportu, który jest automatycznie archiwizowany w pożądanym formacie i może być wydrukowany. Ponadto wersja Batch Control oferuje wiele opcji filtrów i możliwość podłączenia do systemów administrowania zamówieniami. Użytkownicy mogą korzystać również z różnych trybów wyświetlania - przykładowo proces produkcji i receptura mogą być wyświetlone w jednym oknie w tym samym czasie, dzięki czemu można wyraźniej zobaczyć postępy w produkcji i poszczególne jej etapy.

Reinhard Mayr

dyrektor ds. produktów w COPA-DATA

Dzięki oprogramowaniu zenon 7 jesteśmy pierwszym producentem HMI/SCADA, który wykorzystuje technologię Multi-Touch i DirectX 11. Informacje zwrotne, jakie otrzymujemy od naszych klientów, świadczą o tym, że nasze produkty odpowiadają tendencjom panującym na rynku.

Poza tym firma Microsoft w coraz większym stopniu wykorzystuje technologię Multi-Touch i nowe platformy mobilne. Z tego właśnie powodu opracowaliśmy rozwiązania, która w jeszcze większym stopniu ułatwiają pracę użytkownikom.

WSPARCIE DLA WINDOWS 8, MULTI-TOUCH I SQL SERVER 2012

COPA-DATA jest pierwszym dostawcą HMI/SCADA oferującym pełne wsparcie dla Windows 8 oraz Microsoft SQL Server 2012. Obejmuje ono także technologię Multi-Touch opartą na kontekstach interakcji. zenon 7.10 może przetwarzać wszystkie gesty, które są także standardowo obecne w Windows 8. Użytkownicy mogą również indywidualnie definiować gesty Multi-Touch dostępne dla poszczególnych ekranów.

COPA-DATA Polska
www.copadata.pl

Zobacz również