Projekt Miasta SEW - współpraca firmy SEW-Eurodrive z uczelniami technicznymi

Założeniem projektu MIASTA SEW jest realizacja programu rozwoju stanowisk laboratoryjnych wyposażonych w technikę napędową SEW, we wszystkich miastach, w których zlokalizowane są biura techniczne firmy SEW-Eurodrive.

Posłuchaj
00:00

Nasza wieloletnia i owocna współpraca z Politechniką Łódzką oraz Politechniką Śląską przyczyniła się do stworzenia nowoczesnych stanowisk oraz kompleksowego laboratorium techniki napędowej, jak również uruchomienia specjalności "Aplikacje napędowe" pod patronatem firmy SEW-Eurodrive.

Efekty współpracy nauki z przemysłem, jak również bardzo pozytywne opinie samych studentów były bezpośrednim impulsem do rozszerzenia terytorialnej struktury kooperacji SEW z uczelniami technicznymi. Projekt MIASTA SEW obejmuje obecnie swoim zasięgiem: Łódź, Gliwice, Poznań, Gdańsk, Bydgoszcz, Radom i Rzeszów.

W ramach umowy o współpracy firma SEW-Eurodrive przekazała uczelniom specjalistyczne modele szkoleniowe wyposażone w technikę napędową SEW wraz z pełną dokumentacją techniczną. Modele szkoleniowe to odwzorowanie stosowanych obecnie w przemyśle systemów napędowych funkcjonujących w oparciu na produktach SEW: motoreduktora spiroidalnego z silnikiem asynchronicznym, falownika Movitrac B, zadajnika wejść oraz przełącznika trójkąt/gwiazda.

Taka współpraca umożliwia uczelniom stworzenie stanowiska dydaktycznego, które jest niezbędne dla przyszłych inżynierów do zdobycia praktycznej wiedzy z zakresu budowy i zastosowania współczesnej techniki napędowej. Uczelnia zapewnia studentom wiedzę teoretyczną, a dzięki współpracy z przemysłem obszar ten rozszerzony został o możliwość zdobycia wiedzy praktycznej o takie umiejętności jak: parametryzacja falowników, pisanie prostych programów IPOS czy sterowanie falownikiem przez wejścia cyfrowe.

Projekt MIASTA SEW obejmuje współpracę z 7 uczelniami technicznymi

  • Politechnika Łódzka - Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki
  • Politechnika Śląska - Wydział Mechaniczny Technologiczny
  • Politechnika Poznańska - Wydział Maszyn Roboczych i Transportu
  • Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy - Wydział Inżynierii Mechanicznej
  • Politechnika Gdańska - Wydział Elektrotechniki i Automatyki
  • Politechnika Rzeszowska - Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa
  • Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu - Wydział Transportu i Elektrotechniki

Wzajemna współpraca to inwestycja w przyszłość - opłacalna dla wszystkich stron: uczelni, studentów i firmy SEW. Uczelnia staje się bardziej konkurencyjna poprzez oferowanie szerszego zakresu zdobytej wiedzy, studenci - są atrakcyjni na rynku pracy i gotowi do rozwiązywania problemów współczesnej techniki napędowej, a firma SEW kreuje inżynierów - ekspertów w zakresie techniki napędowej SEW oraz często zyskuje wykwalifikowanych pracowników.

SEW-Eurodrive Polska Sp. z o.o.
www.sew-eurodrive.pl

Zobacz więcej w kategorii: Technika
PLC, HMI, Oprogramowanie
Jak projektować interfejsy człowiek-maszyna?
Zasilanie, aparatura nn
Więcej kawy, mniej mleka, czyli korekcja współczynnika mocy
PLC, HMI, Oprogramowanie
Reakcyjna i predykcyjna regulacja PID
PLC, HMI, Oprogramowanie
Nowe sterowniki PLC u-control M3000 i M4000 z otwartym systemem operacyjnym u-OS dla automatyki przemysłowej
Bezpieczeństwo
Co oznacza ponad 80 lat w świecie przenośnych detektorów gazu? Mnóstwo doświadczenia!
Przemysł 4.0
Inteligentne zbiorniki w przemyśle spożywczym – mniej strat, większa efektywność
Powiązane treści
Konferencja i Targi PSEW 2015
Nowe mechatroniczne rozwiązanie SEW-Eurodrive
Program serwisowy SEW odNOWA. Rewitalizacja motoreduktorów i przekładni przemysłowych SEW-Eurodrive
Portal SEW-okazje
Ambitne plany SEW-Eurodrive
Wprowadzając modułowy system napędowy MOVI-C® wspieramy rozwój inteligentnych fabryk. Rozmowa ze Stanisławem Nawracajem, dyrektorem sprzedaży w firmie SEW-Eurodrive Polska
SEW-EURODRIVE Polska automatyzuje system transportu ładunków o dużych gabarytach
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Rynek
Nie tylko technologie
Rynek
Produkcja przemysłowa
Rynek
Pomiary i utrzymanie ruchu

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów