Kurtyny bezpieczeństwa Panasonic SF4D

| Technika

Panasonic wprowadza na rynek nową serię kurtyn bezpieczeństwa SF4D, znacznie odporniejszą na czynniki zewnętrzne. Zwykle obudowa kurtyny wykonana jest z zagiętych arkuszy aluminium o różnej grubości, natomiast seria SF4D to zupełnie nowa koncepcja obudowy. Obudowa ta jest wyfrezowana z jednego bloku aluminium, w efekcie jest ona bardzo odporna na czynnik środowiskowe co daje niespotykaną odporność kurtyny. Nowy rodzaj obudowy można było osiągnąć jedynie poprzez zmniejszenie objętości wewnętrznej części o ponad 60% w porównaniu do poprzednich modeli.

Kurtyny bezpieczeństwa Panasonic SF4D

Kurtyny z serii SF4D mają takie same wymiary jak standardowe kurtyny świetlne. Nowa konstrukcja obudowy sprawia, że kurtyny są sztywniejsze, a co za tym idzie bardziej wytrzymałe. Produkty serii SF4D są oporne na zgięcia, uderzenia, które mogą nastąpić w kontakcie z innymi obiektami.

UNIKALNA TECHNOLOGIA USTAWIANIA WIĄZKI

Produkty w serii SF4D są wyposażone w unikalną technologię ustawiania wiązki. Funkcja ta pomaga w instalacji kurtyn. Ilości i jakość odbieranego światła możemy zaobserwować poprzez kolor diody LED jak i na wyświetlaczu.

Diody LED pokazują również, czy powierzchnia wykrywania kurtyny nie jest zabrudzona i czy kurtyna jest odpowiednio ustawiona. Wskaźniki te są wykorzystywane do uruchamiania i w celach zapobiegawczych.

BARDZO SZYBKI CZAS REAKCJI

Kurtyny bezpieczeństwa serii SF4D są dostępne w trzech rodzajach ochrony - palców, dłoni, ramienia lub stopy.

Bardzo szybki czas reakcji, mniejszy niż 10ms i brak stref martwych ułatwiają obliczyć bezpieczną odległość instalacji. Połączenie wysokiej rozdzielczości i szybkiego czasu reakcji umożliwia zamontowanie kurtyny bezpieczeństwa znacznie bliżej do strefy niebezpiecznej niż przy użyciu konwencjonalnego modelu. Wszystkie typy przy odpowiednim podłączeniu mogą pracować z polaryzacją zarówno PNP jak i NPN.

Cechy i zalety kurtyn bezpieczeństwa z serii SF4D

  • Poziom bezpieczeństwa typ 4, PLe i SIL3
  • Ochrona palców, dłoni, ramienia i stóp
  • Bardzo szybki czas reakcji: maksymalnie 10 ms
  • Wysokość chroniona od 150 mm do 1910 mm
  • Nowa koncepcja obudowy z wykorzystaniem aluminium
  • Zasięg działania do 15 m
  • Stopień ochrony IP67
  • Zintegrowana funkcja mutingu

MOŻLIWOŚCI KONFIGURACJI

Choć Panasonic oferuje nową SF4D jako model standardowy, możemy dostosować kurtynę do potrzeb klienta. Specjalne rodzaje złącz, różne długości kabli, ustawienia wstępnych parametrów, specjalne rodzaje opakowań, itp. są częścią naszego serwisu.

Panasonic Electric Works Polska Sp. z o. o.
www.panasonic-electric-works.pl