NA CZYM POLEGA TECHNIKA FDM?

Wyróżnić można wiele metod drukowania przestrzennego. Jedną z popularniejszych jest FDM (Fused Deposition Modeling). W technice tej materiał najpierw jest pobierany ze szpuli. Potem przechodzi przez głowicę drukarki, w której jest podgrzewany. Przez to ulega stopieniu.

Następnie w postaci półpłynnej jest przeciskany przez dyszę. W ten sposób nanoszone są na siebie jego kolejne warstwy, które schładzając się, łączą się ze sobą. W procesie tym kontrolować trzeba kilka parametrów równocześnie, przede wszystkim ciśnienie oraz szybkość wytłaczania materiału i temperaturę jego podgrzewania.

W wytłaczarkach 3D przedmioty mogą być wykonywane z różnych tworzyw termoplastycznych, w tym tych o specjalnych właściwościach, jak: zwiększona wytrzymałość, półprzezroczystość, biokompatybilność, zwiększona odporność na oddziaływanie promieni UV czy temperaturę. Dzięki temu drukarki FDM są wykorzystywane zarówno do drukowania modeli, w pełni funkcjonalnych prototypów, jak i prostych elementów konstrukcyjnych, na przykład lekkich prowadnic kablowych.

Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów
Dowiedz się więcej

Prezentacje firmowe

Zobacz również