OGRANICZENIA PROJEKTOWE OBRÓBKI CNC

O możliwości realizacji projektu przedmiotu na obrabiarce CNC decyduje znajomość ograniczeń tej metody produkcji. Zasadniczą kwestią jest zapewnienie narzędziu tnącemu swobodnej dostępności do wszystkich wymaganych powierzchni. Żeby spełnić ten wymóg, przedmiot nie powinien mieć wewnętrznych elementów. Ograniczona jest również przez to maksymalna głębokość podcięcia.

Większość narzędzi skrawających używanych w obróbce CNC ma kształt cylindryczny z płaskim lub okrągłym zakończeniem. To sprawia, że m.in. narożniki zawsze będą zaokrąglone, bez względu na to, jak cienka jest ta końcówka. Ponadto docelowy kształt przedmiotu ma wpływ na sposób jego ustawienia podczas obróbki oraz liczbę wymaganych zmian jego pozycji.

Ze względu na nacisk wywierany na materiał bazowy podczas skrawania i jego wywołane tarciem nagrzewanie się należy się liczyć z tym, że przedmiot może wibrować oraz ulegać deformacji. To z kolei ogranicza minimalną grubość jego ścianek i maksymalny stosunek szerokości do wysokości jego wystających elementów.

Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów
Dowiedz się więcej
Przejdź do kompendium

Prezentacje firmowe

Polecane

Nowe produkty