Nowy rozdział dla COPA-DATA CEE/ME

| Gospodarka Aktualności

Poszczególne oddziały spółki odgrywają ważną rolę w osiąganiu międzynarodowego sukcesu COPA-DATA. Dotyczy to również COPA-DATA CEE/ME, który odpowiada za rozwój nowych rynków i obsługę klientów w Europie Środkowej i Wschodniej oraz na Bliskim Wschodzie. Z Johanessem Petrowischem w roli nowego dyrektora zarządzającego oraz dzięki nowym pracownikom sprzedaży, wspólnie z COPA-DATA Polska, cały zespół jest teraz gotowy na wyzwania przyszłości.

Nowy rozdział dla COPA-DATA CEE/ME

Dzięki sprzedaży na poziomie 4,3 miliona euro COPA-DATA CEE/ME osiągnęła świetne wyniki w ubiegłym roku. Podobnie było w poprzednich 10 latach, czyli od czasu powołania spółki w roku 2009. Ten ciągły wzrost wymaga zwiększenia zasobów. Z tego powodu współzałożyciel i poprzedni dyrektor zarządzający COPA-DATA CEE/ME, Alexander Punzenberger, skoncentruje się teraz na rozwoju rynku na Bliskim Wschodzie. Zachowa stanowisko prezesa i właściciela w firmie, ale zadania związane z zarządzaniem operacyjnym przekazał na ręce Johannesa Petrowischa w COPA-DATA CEE/ME i Urszuli Bizoń-Żaby w COPA-DATA Polska.

Doskonałe szanse na rozwój w regionie

Johannes Petrowisch przeniósł się do COPA-DATA CEE/ME w listopadzie 2019 roku. Wcześniej pracował przez siedem lat w siedzibie spółki COPA-DATA. Jego ostatnie zadania związane były Corporate Partnerships, w którym odpowiadał za społeczność partnerów, strategiczne partnerstwa, certyfikację zenon, IIoT/SaaS i rozwiązania dla inteligentnych miast. Po okresie wdrożenia, 1 lutego 2020 r. Johannes Petrowisch przejął obowiązki zarządzania operacyjnego.

Na początku roku Reinfried Kößlbacher, były Head of Marketing and Sales Services w COPA-DATA CEE/ME, został powołany na stanowisko Area Sales Manager dla obszaru Republiki Czeskiej, Słowacji i Węgier. Ten ruch pomógł nam wykorzystać dodatkowe zasoby sprzedażowe do jeszcze lepszego świadczenia usług w tych krajach.

Na zdjęciu od lewej: Johannes Petrowisch i Alexander Punzenberger.

źródło: COPA-DATA