PanelView Plus 7 Standard. Nowa wersja paneli operatorskich firmy Rockwell Automation

| Automaticon 2015 Artykuły

Panele operatorskie PanelView Plus stanowią platformę sprzętowo-programową do automatyzacji produkcji. Są integralną częścią zintegrowanej architektury i zapewniają operatorom dostęp do wizualizacji układu sterowania maszyny. Model PanelView Plus 7 Standard został opracowany jako następca modeli z rodziny PanelView Plus, kontynuując wieloletnią obecność na rynku przemysłowych paneli operatorskich firmy Rockwell Automation.

PanelView Plus 7 Standard. Nowa wersja paneli operatorskich firmy Rockwell Automation

Panele operatorskie PanelView Plus 7 są dostępne z różnymi rozmiarami ekranów o przekątnej od 4" do 15", w tym z wersjami szerokokątnymi. Umożliwia to dobór modelu dostosowanego dokładnie do potrzeb aplikacji. W połączeniu z oprogramowaniem FactoryTalk View Machine Edition, nowa wersja zapewnia integrację ze sterownikami Logix oraz pełną skalowalność.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY

Nowe panele zostały wyposażone w gniazdo na karty SD oraz popularny interfejs USB do podłączania drukarek, czytników RFID, kamer internetowych oraz innych akcesoriów. Wykorzystanie kart SD pozwala na skrócenie czasu oddania maszyny do eksploatacji, dzięki takim funkcjom jak: szybkie tworzenie kopii programu, przywracanie systemu operacyjnego, konfiguracja sieci, uruchamianie plików runtime oraz obsługa plików danych historycznych i receptur.

Pozostałe właściwości:

  • certyfikaty ATEX Zone 2/22, UL Class 1 Div 2 do użytku w strefach niebezpiecznych,
  • wbudowany port Ethernet do komunikacji z maszyną i całym zakładem produkcyjnym,
  • nowe zaciski montażowe pozwalają na szybką i łatwą instalację panelu,
  • wbudowana przeglądarka plików PDF,
  • obsługa do 25 ekranów i do 200 alarmów,
  • wąska ramka pozwala na oszczędność miejsca,
  • kompatybilność ze sterownikami Logix,
  • standardowa funkcjonalność Windows CE 6.0, z obsługą poczty e-mail, powiadomieniami tekstowymi i bezpiecznym serwerem FTP.

OPROGRAMOWANIE FACTORYTALK VIEW MACHINE EDITION

Dzięki oprogramowaniu FactoryTalk View Machine Edition możliwe jest łatwe zarządzanie projektem z obsługą wielu aplikacji w jednym terminalu. Dostępne są opcje autoryzacji domeny, konfiguracja zabezpieczeń oraz obsługa wielu języków. Z poziomu oprogramowania można zarządzać recepturami, korzystać z usprawnionej ścieżki audytu oraz z intuicyjnych animacji. Stosowanie bezpłatnych Instrukcji Add-On oraz konsolek operatorskich pozwala na oszczędność od 50% do 90% czasu potrzebnego na opracowanie ekranu.

Operator otrzymuje dostęp do pełnej diagnostyki dla szybkiego wykrywania i usuwania usterek w czasie rzeczywistym, a także może korzystać z rozwiązań mobilnych dzięki FactoryTalk Viewpoint oraz VNC.

Rockwell Automation Sp. z o.o.
www.rockwellautomation.pl