Spectracool Narrow - oszczędność miejsca na szafach przemysłowych indoor/outdoor

| Automaticon 2015 Artykuły

Klimatyzatory Spectracool zapewniają kluczowe i niezawodne chłodzenie w wymagających warunkach środowiska przemysłowego. Krakowska firma CSI, jako dystrybutor produktów firmy Hoffman (McLean) należącej do Grupy Pentair, przedstawia trzy modele klimatyzatorów z linii Spectracool Narrow, które są przeznaczone do szaf o małej głębokości.

Spectracool Narrow - oszczędność miejsca na szafach przemysłowych indoor/outdoor

Chłodzenie powietrza jest niezbędne dla elektroniki znajdującej się wewnątrz szaf, gdyż przedłuża życie sprzętu. W linii klimatyzatorów Spectracool Narrow można znaleźć rozwiązania dla każdej szafy, bez względu na to, czy obudowa znajduje się w hali przemysłowej czy na otwartym terenie. Wszystkie elementy są zbudowane z materiałów odpornych na korozję, ponadto w razie potrzeby cała obudowa może być wykonana ze stali nierdzewnej.

Modele serii Spectracool Narrow przeznaczone są do aplikacji związanych z automatyką przemysłową, militarną, telekomunikacją w systemach dla oczyszczalni ścieków oraz w wielu innych gałęziach przemysłu.

Klimatyzatory Narrow, dzięki swojej unikalnej konstrukcji, mogą zmieścić się na obudowach o głębokości około 300 mm, nawet takich, które można zamontować na ścianie. Modele przeznaczone do zastosowań zewnętrznych posiadają podgrzewanie kompresora, kontrolę ciśnienia, przycisk awaryjny oraz grzałkę, która zapewnia odpowiednią temperaturę wewnątrz szafy.

Spectracool Narrow posiada sprężarkę rotacyjną, co poprawia wydajność energetyczną urządzenia. Klimatyzatory są w stanie zapewnić urządzeniom doskonałe chłodzenie w trudnych warunkach otoczenia.

Termostat mechaniczny, zamontowany na obudowie klimatyzatora, zapewnia większą niezawodność chłodzenia. Jednostki mają łatwy w dostępie i wymianie metalowy filtr, dzięki czemu zapewniają mniej przestojów systemu. Modele klimatyzatorów wewnętrznych zawierają wbudowany cyfrowy wyświetlacz.

Klimatyzatory zawierają przyjazny dla środowiska czynnik chłodzący R134a. Jednostki posiadają normy UL/cUL Type 12/3R/4, dostępne są także modele z normą Telcordia GR-487. Klimatyzatory serii Narrow oferują stopień protekcji IP56 dla obiegu wewnętrznego i IP34 dla obiegu zewnętrznego.

Klimatyzatory Hoffmana z linii Spectracool Narrow są dostępne w kolorze jasnoszarym oraz mają atrakcyjne wzornictwo z minimalnym wykorzystaniem widocznych mocowań. Jednoczęściowa pokrywa konstrukcji umożliwia łatwe usuwanie farby, customizację urządzenia oraz dopasowanie koloru do potrzeb użytkownika.

Klimatyzatory mogą być doposażone funkcją Remote Access Control, która pozwala użytkownikowi na monitorowanie oraz zarządzanie pracą klimatyzatora zarówno osobiście, jak i zdalnie z pulpitu komputera. Opcja ta wykorzystuje cyfrowy kontroler i komunikuje się z otoczeniem przez Ethernet/IP, Modbus TCP/IP i SNMP poprzez sieć Ethernet lub Modbus RTU przez port USB. W momencie, gdy urządzenie osiągnie zbyt wysoką lub zbyt niską temperaturę, aplikacja alarmuje użytkownika o zaistniałym problemie.

Dostępne dla klientów są trzy modele o różnych wymiarach i różnej wydajności chłodniczej. Zakres temperatur pracy modelu outdoor sięga od -40 do 55°C.

Urządzenie wyposażone jest w elementy montażowe, uszczelki i instrukcję obsługi. Każdy klimatyzator jest przetestowany przed wysyłką. Lekka konstrukcja i wbudowane zaczepy z tyłu jednostki ułatwiają instalację.

CSI s.c.
www.csi.pl