Magnetyczne enkodery absolutne wieloobrotowe Sendix M36 Kübler - ekonomiczne i trwałe

| Automaticon 2015 Artykuły

Nowa seria M36 charakteryzuje się kompaktowym rozmiarem, mocną konstrukcją, dobrymi parametrami środowiskowymi oraz ekonomiczną ceną, a pomiar magnetyczny daje szerokie pole zastosowań.

Magnetyczne enkodery absolutne wieloobrotowe Sendix M36 Kübler - ekonomiczne i trwałe

Specyficzna jakość predestynuje enkodery serii Sendix M36 do użycia w branży automatyki mobilnej (pojazdy specjalistyczne). Sendix M36 jako magnetyczne są wyposażone w konstrukcję łożysk typu Safety - Lockplus, która zapewnia dodatkową ochronę mechaniczną dla uszczelnienia wałka. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie poziomu ochrony IP67, a nawet IP69k.

Jeszcze dalej idącą wytrzymałość daje dodatkowy wariant Sendix M36xxR: ma obudowę ze stali nierdzewnej oraz toleruje większe obciążenia na łożyska. Enkodery te przechodzą wiele dogłębnych testów, np. zgodnie ze specjalnym standardem dla "pojazdów drogowych", z naciskiem na wymagania środowiskowe: kombinację temperatury, wilgotności i pyłów. Enkodery otrzymały dopuszczenie e1 od KBA (German Federal Motor Vehicle and Transport Authority), które wyznacza specjalne wymagania w zakresie EMC i zasilania.

Niewielka obudowa z trwałego odlewu o średnicy 36 mm i wzmocnione łożyska Safety-Lock zapewniają wyraźnie większą wytrzymałość na wibracje i błędy instalacyjne. W tej samej obudowie możliwe są warianty z wałkiem do 10 mm i ślepym otworem pod wał do 10 mm. Skanowanie magnetyczne czyni je niewrażliwymi na pyły i kondensację, a szeroki zakres temperatur pracy -40°C...+85°C i wysoki poziom IP zapewniają możliwość użycia w wyjątkowo trudnych warunkach. Całkowita rozdzielczość to do 36 bitów (12 × 24 bit), co pozwala na wszechstronne zastosowanie enkoderów M36 w szerokim zakresie aplikacji.

Seria Sendix M36 oferuje wyjścia CANopen i analogowe 4...20 mA lub 0...10 V, które są standardem w automatyzacji mobilnej, ale możliwe jest także wyjście w postaci interfejsu SSI.

W pojazdach mobilnych ważne są wymagania techniczne, ale i cena. Seria Sendix M36 to ekonomiczna cena i kompaktowa konstrukcja w jednym urządzeniu.

Kubler Sp.z o.o.
www.kuebler.com