magsnap - magnetyczne nakładki utrzymują e-prowadniki w ustalonym torze pracy. Szybka i łatwa instalacja na poprzeczkach e-prowadnika

| Automaticon 2015 Artykuły

Wiele innowacyjnych produktów igus powstaje w wyniku współpracy z klientami, przy konkretnych projektach. Nowe nakładki magnetyczne magsnap (magnetyczne zapięcia) do e-prowadników to przykład właśnie takiej współpracy. Te małe zapięcia magnetyczne mogą być z łatwością przytwierdzone do poprzeczek e-prowadnika, umożliwiając nowe możliwości pracy w aplikacjach ruchomych lub obrotowych.

magsnap - magnetyczne nakładki utrzymują e-prowadniki w ustalonym torze pracy. Szybka i łatwa instalacja na poprzeczkach e-prowadnika

Fot. 1. Małe nakładki "magsnap" są przytwierdzone do e-prowadnika i utrzymują jego bieg po powierzchni metalowej oraz zapobiegają jego kołysaniu się do przodu i do tyłu

Nowe nakładki magsnap zostały stworzone przez igus, aby utrzymywać e-prowadnik na powierzchni metalowej i zapobiegać jego kołysaniu się do przodu i do tyłu. Eliminują one potrzebę instalacji rynny prowadzącej oszczędzając tym samym koszty, czas montażu i wagę.

Magnetyczne zapięcia magsnap można w szybki i prosty sposób zamontować na istniejących już rozwiązaniach - wyjaśnia Daniel Marzec, menedżer produktu e-prowadniki w firmie igus sp. z o.o. Dwie małe nakładki są po prostu montowane na co piątej poprzeczce e-prowadnika - w zależności od wagi wypełnienia łańcucha kablowego w nakładki można wyposażyć więcej poprzeczek.

CICHA PRACA W NAJBARDZIEJ ZRÓŻNICOWANYCH ŚRODOWISKACH

Fot. 2. Z magnetycznymi nakładkami przyczepionymi do e-prowadnika łańcuch może pracować na powierzchni metalowej

Możliwe zastosowania to transport materiałów, suwnice z wiszącymi e-prowadnikami oraz zautomatyzowane garaże. W celu uniknięcia niepożądanego hałasu, do każdej nakładki magsnap przytwierdzone są elementy tłumiące, dzięki którym zredukowany jest hałas powodowany siłą przyciągania magnesu.

Nakładki magnetyczne są również odpowiednie do aplikacji z ruchem obrotowym, w których e-prowadniki pracują w określonej przestrzeni (RBR - aplikacje z odwróconym promieniem gięcia). W tych przypadkach magnetyczne nakładki zapewniają utrzymanie w obudowie e-prowadnika przytwierdzonego po zewnętrznym promieniu, umożliwiając łatwiejsze prowadzenie.
igus Sp. z.o.o.
www.igus.pl