Jak o 75% obniżyć koszy procesów produkcji urządzeń i równocześnie zwiększyć ich jakość?

| Automaticon 2017 Artykuły

Firma Metal-Technika - producent maszyn do przemysłu metalowego i drzewnego - w 2016 roku wprowadziła innowacyjne zmiany w swoich procesach produkcji. Dzięki współpracy z firmą igus - światowym liderem w produkcji konfekcjonowanych systemów zasilania do maszyn i urządzeń - firma Metal-Technika obniżyła koszty swoich procesów produkcyjnych do 75%. Było to możliwe dzięki zastosowaniu systemów readychain od igus, które znacznie przyspieszyły proces montażu maszyny oraz zwiększyły jakość komponentów elektrycznych.

Jak o 75% obniżyć koszy procesów produkcji urządzeń i równocześnie zwiększyć ich jakość?

Metal-Technika istnieje na rynku od 20 lat, nieustannie umacniając pozycję lidera w produkcji i dystrybucji profesjonalnych urządzeń dla przemysłu drzewnego oraz metalowego. W ostatnim czasie oferta przedsiębiorstwa wzbogaciła się także o lasery CNC, do których komponenty dostarcza igus. Jest to przede wszystkim nowa seria e-prowadnika E6.1.

Zalety, takie jak cicha praca, sprawiają, że są świetnym rozwiązaniem do bardzo dużych prędkości i przyspieszeń maszyny. igus rekomenduje je również tam, gdzie wymagane są bardzo małe drgania, co ma duże znaczenie dla dokładności cięcia laserem. Dzięki gładkiej budowie e-prowadnika wyeliminowano podstawowy problem dotychczasowych rozwiązań - przecieranie się przewodów. Ma to ogromny wpływ na żywotność kabli i igus znacząco ją zwiększył.

READYCHAIN, CZYLI SYSTEM ZASILANIA GOTOWY DO MONTAŻU

"Koszty podzespołów systemu zasilania (prowadniki kablowe, przewody, złącza, węże z mediami itp.) to zaledwie 60% wszystkich poniesionych wydatków. Do tego dochodzą również koszty procesowe: zamawianie różnych komponentów, magazynowanie, kontrola jakościowa, instalacja i uruchomienie maszyny. Rozwiązanie firmy igus pozwala obniżyć wszelkie dodatkowe nakłady pieniężne nawet o 75%" - mówi Karol Lenkiewicz, Product Manager readychain & readycable w igus Sp. z o.o.

Co wyróżnia systemy prowadników kablowych ready chain? Przede wszystkim fakt, że są one gotowe do podłączenia. Dzięki temu systemy readychain pozwalają na optymalizację procesu montażu maszyny, obniżają koszty magazynowana i skracają proces zamawiania produktu - klient zamawia jeden system zasilania, zamiast kilkudziesięciu podzespołów od różnych producentów.

Przedsiębiorstwo oferuje jednak jeszcze więcej: na wszystkie przewody do pracy w prowadnikach kablowych igus oferuje najwyższej jakości system gwarancji obejmujący 10 milionów podwójnych cykli gięcia lub 36 miesięcy bezawaryjnej pracy. "Aktualnie jesteśmy jedynym producentem na świecie, który może zagwarantować taką żywotność przewodów w ruchu" - podkreśla Karol Lenkiewicz

igus pod marką readycable firma oferuje asortyment ponad 4000 przewodów fabrycznie konfekcjonowanych, zgodne ze standardami wszystkich liczących się producentów napędów. Rok 2016 był pierwszym pełnym rokiem, w którym z polskiej fabryki readychain w Polsce wyjechało do klientów ponad 40 tysięcy przewodów readycable oraz ponad 2500 systemów readychain.

KOOPERACJA DROGĄ DO SUKCESU!

System readychain nie jest jedynym produktem, wykorzystywanym w procesie produkcji maszyn przez Metal-Technikę. Czołowy dostawca zautomatyzowanych rozwiązań dla przemysłu korzysta także z kabli readycable, czyli zmontowanych przewodów wykonanych na określoną długość. Przewody te stosowane są przede wszystkim we flagowym produkcie firmy, czyli optymalizerce do drewna OWD-1500, która zwiększa wydajność produkcji, obniżając koszty i podnosząc bezpieczeństwo pracy.

Gwarancja długiej żywotności produktu, optymalizacja procesu montażu maszyny, obniżenie kosztów magazynowania i skrócenie czasu zamawiania produktu to niejedyne argumenty, które przemówiły za wyborem produktów marki igus jako komponentu maszyn produkowanym przez Metal-Technikę.

Nie bez znaczenia jest także precyzja i wysoka jakość ich wykonania, która podczas produkcji maszyn tnących, a co za tym idzie samej obróbki elementów, jest ogromnie istotna. Oba przedsiębiorstwa zgodnie przyznają, że współpraca bezpośrednio przekładająca się na dobór najlepszych produktów i fachowe wsparcie są najważniejszymi elementami wpływającymi na sukces dla obydwóch firm.

igus
www.igus.pl