Montownia motoreduktorów SIMOGEAR w Polsce jako odpowiedź firmy SIEMENS na rosnące potrzeby współczesnego rynku

| Automaticon 2017 Artykuły

Krótkie terminy dostaw, możliwość modyfikacji, dostosowanie produkcji, wsparcie serwisowe czy dostępne od ręki części zamienne to wymagania stawiane w dziedzinie napędów. Siemens we współpracy z partnerską firmą STERNET sp. z o.o. - Approved Partner z lokalizacją w Tarnowie, uruchomił montownię motoreduktorów SIMOGEAR, poszerzając dotychczasowy zakres działań i zapewniając profesjonalną obsługę i pomoc.

Montownia motoreduktorów SIMOGEAR w Polsce jako odpowiedź firmy SIEMENS na rosnące potrzeby współczesnego rynku

SIMOGEAR - nowa seria motoreduktorów Siemens - stanowi kontynuację i rozwinięcie istniejącego standardu. To kompletna gama przekładni wszelkich rodzajów, bogata w zalety, które wyraźnie podkreślają jej nowoczesność i dopasowanie do wymogów współczesnych napędów. Ze względu na uniwersalność wymiarów montażowych i gabarytowych, SIMOGEAR może być z łatwością stosowany w nowych aplikacjach oraz łatwo integrowany w już istniejących.

MONTOWNIA SIMOGEAR W POLSCE

STERNET sp. z o.o. od wielu lat współpracuje z firmą Siemens w dziedzinie napędów i sterowania. Przedmiotem jej działalności jest dostawa napędów elektrycznych oraz systemów automatyki przemysłowej. Zapewnia klientom kompleksowe podejście w tematach serwisowych i doradztwa technicznego, realizując swoje działania w oparciu o procedury technologiczne i jakościowe Siemensa. Do tej pory pełniła funkcje Solution Partner, będąc autoryzowanym dystrybutorem i serwisem silników i przekładni. Od 1 października 2016 roku poszerzyła zakres usług, uruchamiając montownię motoreduktorów z najnowszej serii SIMOGEAR.

Z punktu widzenia klientów usprawni to znacznie proces realizacji zamówienia wymaganego napędu. Dzięki nowoczesnemu magazynowi wysokiego składowania, zaopatrzonego w szeroką paletę produktów (silników elektrycznych, reduktorów, motoreduktorów, itp.) umożliwi elastyczne reagowanie na potrzeby, co finalnie da skrócone czasy dostaw. Inżynierowie firmy STERNET sp. z o.o. oferują profesjonalne doradztwo i wsparcie techniczne w zakresie doboru, modernizacji czy eksploatacji układów napędowych. Zapewniają również kompletne wsparcie serwisowe w głównym oddziale w Tarnowie i w każdym miejscu w Polsce.

SZEROKA GAMA MOTOREDUKTORÓW SIMOGEAR

Oferta napędów Siemens obejmuje pełny zakres typów i rozwiązań montażowych, zapewnia cały szereg zalet, które razem wyraźnie podkreślają wyższość serii nad konkurencją. Przekładnie walcowe, płaskie, walcowo- stożkowe, walcowo-ślimakowe i ślimakowe dostępne są w zakresie mocy od 0,09 do 200 kW oraz momentów do 19500 Nm. Motoreduktor SIMOGEAR o tych samych rozmiarach, co spotykane na rynku motoreduktory innych producentów, zapewnia uzyskanie wyższego przełożenia i ten sam lub nawet większy znamionowy moment obrotowy.

Oprócz wersji ze zintegrowanym silnikiem, motoreduktory SIMOGEAR dostępne są z adapterami wejściowymi, umożliwiającymi użycie z różnymi silnikami. Ze względu na specjalnie zaprojektowany kształt, adaptery mogą być zamontowane z każdym silnikiem (synchronicznym oraz asynchronicznym) marki Siemens. W związku z nową technologią adapterów wejściowych oferujemy naszym klientom motoreduktory odpowiednie dla szerokiej gamy zastosowań.

Rozwiązanie jakie również umożliwia seria SIMOGEAR jest motoreduktor z przekształtnikiem częstotliwości SINAMICS G110M dostarczający perfekcyjnych rozwiązań do wszelkiego rodzaju aplikacji przenośników. System ten jest prosty w instalacji i przyjazny użytkownikowi. Kompaktowe urządzenia dostępne w dwóch rozmiarach (FSA, FSB) zapewniają elastyczne możliwości podłączenia. Dodatkowo całość jest połączona w TIA Portal - intuicyjną strukturę inżynierską Siemens - pozwalającą na zintegrowanie wydajności z nadrzędnym kontrolerem Simatic.

Siemens Sp. z o.o.
www.siemens.pl/simogear