Standardowe lub konfigurowane przewody konfekcjonowane Weidmüller - rozwiązania gotowe do podłączenia zamiast żmudnego montażu

| Automaticon 2018 Artykuły

Modularyzacja i cyfryzacja sprawiają, że projektanci systemów mierzą się z coraz większą złożonością procesów. Prowadzi to do wzrostu popytu na ustandaryzowane rozwiązania typu "podłącz i działa", pozwalające na efektywną instalację i obsługę w trudnych warunkach przemysłowych.

Standardowe lub konfigurowane przewody konfekcjonowane Weidmüller - rozwiązania gotowe do podłączenia zamiast żmudnego montażu

Fot. 1. Przewody konfekcjonowane Weidmüller: standardowe lub konfigurowane rozwiązania łączeniowe spełnią każde wymaganie

Okrągłe złącza wtykowe są standardowo stosowane w produkcji maszyn oraz inżynierii zakładowej i robotyce. Biorąc pod uwagę zdecentralizowaną i modułową budowę tych aplikacji, prefabrykowane kable oferują idealną przydatność, umożliwiając szybką i bezbłędną instalację nawet w trudnych warunkach, daleko od ergonomicznego, dobrze zorganizowanego miejsca pracy. Solidne okrągłe złącza M12 od dziesięcioleci sprawdzają się w tej dziedzinie.

W przypadku kompaktowych i wrażliwych na obciążenia zastosowań, szczególnie w robotyce, okrągłe złącza M8 i M5 stanowią atrakcyjną alternatywę. Są one równie solidne jak M12, tylko znacznie mniejsze i lżejsze. Niedawne wprowadzenie odpowiednich standardów jest kolejnym argumentem przemawiającym za wyborem mniejszych rozmiarów. W szczególności, norma IEC 61076-2-101, która poprzednio obejmowała wszystkie złącza wtykowe do transmisji danych: M5, M8 i M12, została podzielona na osobne standardy:

  • IEC 61076-2-101 dla złączy wtykowych M12
  • IEC 61076-2-104 dla złączy wtykowych M8
  • IEC 61076-2-105 dla złączy wtykowych M5
  • IEC 61076-2-109 dla złączy wtykowych M12 używanych do transmisji danych
  • IEC 61076-2-111 dla złączy wtykowych M12 stosowanych do przesyłu energii

Fot. 2. Przewody konfekcjonowane Weidmüller można dokładnie zaplanować za pomocą dostępnych online konfiguratorów

Bogata oferta Weidmüller uwzględnia szerokie spektrum prefabrykowanych przewodów ze złączami wtykowymi. Weidmüller dostarcza właściwe rozwiązania łączeniowe do każdego rodzaju aplikacji, zarówno przewody sygnałowe do czujników i elementów wykonawczych (SAI), jak i przewody sieciowe w standardzie Ethernet (IE) ze złączami wtykowymi o różnych profilach.

Oferując różne poziomy personalizacji, jesteśmy w stanie spełnić indywidualne wymagania klientów. Można u nas zamówić gotowe przewody konfekcjonowane ze złączami wtykowymi - prosto z katalogu lub stworzyć własną kombinację, korzystając z dostępnych online konfiguratorów. Jeśli nie uda się stworzyć odpowiedniej kombinacji z elementów dostępnych w konfiguratorze, można opracować wspólnie z doradcą Weidmüller rozwiązanie specjalne.

WYBIERZ ABY ZAMÓWIĆ

W naszej standardowej ofercie katalogowej mamy bogaty asortyment przewodów i kabli z izolacją z PUR, PVC lub LSZH, w długościach 1, 3, 5 i 10 m, w szerokiej gamie kolorystycznej oraz z przezroczystymi osłonkami na oznaczniki do szybkiej i łatwej identyfikacji. Przewody dostępne są ze złączami wtykowymi M5, M8, M12, M16, M23, 7/8" i RJ45 o różnych profilach oraz w różnych kodowaniach, co pozwala na wyraźne oddzielenie instalacji zasilania, sygnałów i danych.

Pełne ekranowanie 360 °, odporność na wibracje i zachowany stopień ochrony IP65 lub IP69 gwarantują bezawaryjną pracę. Standardowe przewody konfekcjonowane można zamawiać bezpośrednio z katalogu online, już od jednej sztuki.

SKONFIGURUJ, ABY ZAMÓWIĆ

Fot. 3. Wkrętak dynamometryczny Weidmüller Screwty działa jak przedłużenie ręki technika, gdy chodzi o instalowanie okrągłych złączy w ograniczonej przestrzeni i trudno dostępnych miejscach

Korzystając z dostępnych online, intuicyjnych konfiguratorów można również stworzyć własną kombinację przewodu ze złączami wtykowymi. W konfiguratorach można określić oba końce przewodu. Mogą one mieć identyczne lub różne złącza wtykowe lub pozostać otwarte.

Można również wybrać materiał, długość kabla oraz liczbę żył w zależności od potrzeb. Po dokonaniu wyboru, automatycznie otrzymujemy pliki z danymi technicznymi indywidualnych linii podłączeniowych. Ponowne zamawianie jest łatwe dzięki możliwości utworzenia jednego numeru zamówieniowego dla skonfigurowanego zestawu.

ROBIONE NA ZAMÓWIENIE

Jeśli nie uda się stworzyć odpowiedniej kombinacji z elementów dostępnych w konfiguratorze, można opracować wspólnie z doradcą Weidmüller rozwiązanie specjalne. Realizujemy zlecenia na przewody indywidualnie przygotowane, zapakowane oraz opisane, również z wykorzystaniem specjalnie zakupionych kabli lub po przeprowadzeniu wymaganych testów. Jeden numer zamówieniowy można nadać zestawowi przewodów. Można im przypisać również skanowalne kody kreskowe dla łatwej identyfikacji, logistyki i ewentualnej wymiany w przyszłości.

Weidmüller
www.weidmuller.pl