wersja mobilna
Online: 575 Wtorek, 2017.11.21

Technika

Wszystko z jednego źródła: przemysłowe systemy e-prowadników firmy igus

czwartek, 01 czerwca 2017 12:05

W firmie igus nazwa "readychain" oznacza wstępnie zmontowane, dostosowane do indywidualnych zastosowań systemy e-prowadników. Nowe systemy readychain Basic, Standard, Standard Plus i Premium dają teraz specjalistom od tworzyw do zastosowań ruchomych cztery opcje do oferty, które zapewnią klientom wszystko z jednego źródła, od prostej kombinacji e-prowadnika z kablem po w pełni uzbrojone i zmontowane systemy prowadników kablowych. Jest to nie tylko wygodne, ale także pozwala oszczędzić na kosztach operacyjnych.

Firma igus oferuje niezawodne, przetestowane prowadniki kablowe i kable do zastosowań ruchomych, a także gotowe i uzbrojone kompletne systemy. Szczególnie w przypadku układów obejmujących długie odcinki jazdy i układów wieloosiowych o dużym stopniu wypełnienia nie tylko można zaoszczędzić czas na przygotowanie wiązek i montaż, ale także oferować klientom przewidywalne koszty.

Wszystkie elementy ruchome zostały opracowane, przetestowane i skoordynowane we własnym laboratorium testowym firmy igus. W postaci readychain klienci otrzymują kompletny, niezawodny i wstępnie zmontowany system pochodzący z jednego źródła, bezpośrednio od producenta wraz z gwarancją. Dzięki temu można ograniczyć liczbę dostawców i zamówień nawet o 75% i uniknąć kosztów magazynowania i przetwarzania.

JEDNO ZAMÓWIENIE, JEDNA FAKTURA, JEDNA DOSTAWA

Kierownicy projektów firmy igus towarzyszą systemom readychain na każdym etapie projektu. W tym procesie, równie ważne co sam produkt są także punkty styku, stan dostawy, prace montażowe i wysiłek klienta. Systemy readychain są produkowane w zakładzie igus w sposób przemysłowy na obszarze 3000 m2 z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii i specjalistycznego personelu - od systemów prostych po złożone, z indywidualnie dobranymi kablami, wężami, złączami wtykowymi, wewnętrznymi separatorami, wspornikami montażowymi i zamocowaniami.

W zależności od stopnia przygotowania wiązek kabli, klient może dokonać wyboru pomiędzy kablami chainflex nieułożonymi w wiązki (readychain Basic) lub wstępnie przygotowanymi kablami readychain (readychain Standard), do użytku w e-prowadnikach. System jest także dostępny w postaci wieloosiowej gotowej do montażu z blachą, która zmniejsza liczbę punktów podłączenia i optymalizuje punkty styku połączeń (readychain Standard Plus).

DUŻA OFERTA SYSTEMÓW

Użytkownik ma dostęp do bogatej gamy systemów readychain obejmującej ponad 4000 różnych kabli napędowych w siedmiu klasach jakości. "Kable wstępnie dobrane w wiązki, łącznie ze złączami, są wykonywane na indywidualne zamówienie w żądanej długości, z dokładnością do centymetra, co jest teraz normalne w branży", dodaje Stremlau. "Dlatego w firmie igus nie ma dodatkowych opłat za minimalną ilość".

Aby jeszcze bardziej oszczędzać na kosztach i jednocześnie zapewnić wygodę dla klienta, firma igus oferuje dostawę i montaż w pełni przygotowanych systemów e-prowadników z gotowymi wiązkami kablowymi bezpośrednio na maszynie (readychain Premium). Precyzyjnie dopasowana rama transportowa znana jako "stojak readychain" zapewnia bezpieczny i szybki montaż modułu na obiekcie, aby umożliwić natychmiastowe uruchomienie obrabiarki za pomocą systemu plug & play (podłącz i uruchom).

Klient otrzymuje dla produktu i usługi tylko jeden numer zamówienia dla danej grupy produktów. Firma igus produkuje systemy readychain w dwunastu zakładach na całym świecie i dzięki zaawansowanej logistyce dostarcza je praktycznie na cały świat w okresie od jednego do dziesięciu dni, gwarantując termin dostawy.

Pełniejszy obraz przygotowania wiązek kabli w firmie igus można zobaczyć na wideo pod adresem http://www.igus.eu/readychain_harnessing

Fotografia tytułowa: Od readychain Basic i readychain Standard do readychain Standard Plus i readychain Premium (od lewej do prawej): klient otrzymuje precyzyjne i niezawodne, przetestowane rozwiązanie dla zasilania wymagane, aby obniżyć koszty

igus
www.igus.pl

 

zobacz wszystkie Nowe produkty

Oprogramowanie do nadzoru procesów i jednoczesnego uruchamiania dwóch systemów operacyjnych

2017-11-21   | B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o.
Oprogramowanie do nadzoru procesów i jednoczesnego uruchamiania dwóch systemów operacyjnych

B&R wprowadził do swojego systemu automatyzacji oprogramowanie do nadzoru procesów (hipervisor). Pozwala ono na równoległą pracę Windowsa lub Linuksa z systemami operacyjnymi czasu rzeczywistego B&R, tak że działają one niezależnie i nie wpływają na siebie. Dzięki temu można np. łączyć aplikacje sterowania i HMI na jednym urządzeniu lub wykorzystywać komputer przemysłowy zarówno jako sterownik czasu rzeczywistego oraz IPC, który wysyła przetworzone dane do systemów wyższego rzędu i do chmury poprzez OPC UA.
czytaj więcej

Niebieski czujnik laserowy do pomiaru odległości od obiektów wypolerowanych i połyskliwych

2017-11-21   | WObit E.K.J.Ober s.c.
Niebieski czujnik laserowy do pomiaru odległości od obiektów wypolerowanych i połyskliwych

optoNCDT 2300-2DR (Direct Reflection) to czujnik odległości z niebieskim laserem i zintegrowanym kontrolerem, wyróżniający się ekstremalnie małą powierzchnią plamki (11 x 8,5 mm) pozwalającą na pomiar odległości od bardzo małych obiektów. Nadaje się idealnie do precyzyjnego pomiaru odległości od powierzchni silnie wypolerowanych, połyskliwych i lustrzanych, jak również może znaleźć zastosowanie do pomiaru odległości i grubości obiektów przeźroczystych, np. szkła optycznego.
czytaj więcej

Nowy numer APA