JAKIE SĄ ZALETY WAG W WÓZKACH WIDŁOWYCH?
Ponadto waga powinna współpracować z różnymi typami wideł oraz być odpowiednio szczelna, żeby wózek w nią wyposażony mógł pracować na zewnątrz. Ważną cechą użytkową jest łatwy montaż i demontaż, pozwalający na jej sprawne przenoszenie między wózkami. Ze względów bezpieczeństwa z kolei powinna być tak zaprojektowana i zamontowana, aby nie ograniczała operatorowi widoczności ładunku i trasy przed nim.
Wbudowanie wagi w wózek widłowy ma wiele zalet. Dzięki możliwości ważenia ładunku podczas transportu nie trzeba w tym celu organizować oddzielnego stanowiska pomiarowego, co zapewnia oszczędność miejsca i zwiększa wydajność.
W zamian, nie dzieląc towarów wcześniej na cięższe i lżejsze, można planować ich rozkład "w locie", na przykład układając cięższe na niższych półkach w magazynie albo rozkładając je w ciężarówce równomiernie, co zapobiega grożącym wypadkiem przechyłom w trakcie jazdy. Operator może też w każdej chwili sprawdzić zgodność masy ładunku ze zleceniem przewozowym, które realizuje unikając dzięki temu pomyłek i zwiększających koszty przejazdów powrotnych w celu pobrania właściwej ilości towaru.
Waga paletowa WPT/4P 3000C
Waga płozowa WPT/4P2 6000 H2
Waga paletowa z wózkiem BTA439-RE1500
|