DOBRE PRAKTYKI

Powyższe ograniczenia znajdują odzwierciedlenie w dobrych praktykach zalecanych do przestrzegania podczas projektowania pod kątem obróbki CNC. Dalej przedstawiamy wybrane z nich dla przykładowych detali konstrukcyjnych.

 
Rys. 2

Jeżeli przykładowo chodzi o wnęki, warto stosować się do zasady, zgodnie z którą ich głębokość jest ograniczona do czterokrotności ich szerokości (rys. 2a). W przypadku krawędzi wewnętrznych z kolei dobrze jest, jeśli promień narożnika wynosi co najmniej jedną trzecią głębokości danej wnęki (rys. 2b). Jego zwiększenie powyżej tej zalecanej wartości pozwala narzędziu na cięcie po torze kołowym, zamiast pod kątem prostym. Jest to korzystne, ponieważ można wtedy uzyskać lepszą jakość wykończenia powierzchni.

Mariusz Wójcik


 Bosch Rexroth

  • Z jakich komponentów automatyki korzystają producenci maszyn do obróbki? Jakie są ich wymagana, w tym w kontekście Przemysłu 4.0?

Rosnące koszty pracy oraz coraz większe trudności w dostępie do specjalistycznej kadry wymuszają na producentach wszelkiego rodzaju komponentów potrzebę automatyzacji procesów. Sytuacja ta pozwala na prężny rozwój rynku obrabiarek CNC. Polskie maszyny cieszą się dużym powodzeniem, przede wszystkim dzięki bardzo dużym możliwościom indywidualizacji i dopasowania pod konkretne wymagania klienta. Dotyczy to zarówno dodatkowego wyposażenia, jak i dedykowanych funkcji maszyny, zaspokajających specyficzne potrzeby odbiorcy. Do niedawna obrabiarki były produkowane głównie na eksport, jednak rodzimy rynek ma coraz większe zapotrzebowanie, co pozwala na zwiększanie udziału sprzedaży krajowej.

Wraz ze zwiększeniem sprzedaży rosną również oczekiwania polskich klientów w kontekście kompleksowej obsługi. Coraz częściej zainteresowani są oni nie tylko samym automatem CNC, ale również maszynami towarzyszącymi, transporterami, podajnikami itp. Oferujemy nie tylko rozwiązania sterowania CNC, ale też napędy oraz technikę liniową. Do klientów w tej branży dostarczamy również układy kartezjańskie do podawania i odbierania detali z obrabiarki, transportujemy je na naszych transporterach oraz coraz częściej wyposażamy maszyny w produkty pozwalające na przeniesienie ich na poziom Przemysłu 4.0. IoT Gateway umożliwia zarówno producentowi maszyny, jak i jej odbiorcy dogłębną analizę procesu poprzez zbieranie wszelkiego rodzaju potrzebnych danych oraz przesłanie ich do systemu nadrzędnego, bazy danych, systemu MES itp. Mnogość dostępnych interfejsów, zarówno wejściowych, jak i wyjściowych, pozwala na dużą uniwersalność oraz elastyczność w konfiguracji sensorów oraz połączenia maszyny ze światem zewnętrznym.

Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów
Dowiedz się więcej
Przejdź do kompendium

Prezentacje firmowe

Polecane

Nowe produkty