Boston Dynamics przedstawia robota do automatyzacji magazynów

Firma Boston Dynamics zaprezentowała robota Stretch, zaprojektowanego z myślą o zaspokojeniu rosnącego zapotrzebowania na elastyczne rozwiązania automatyzacyjne w branży logistycznej. Oznacza to oficjalne wejście firmy do sektora automatyzacji magazynów - szybko rozwijającego się rynku napędzanego zwiększonym popytem w handlu elektronicznym.

Posłuchaj
00:00

Stretch to pierwszy robot komercyjny Boston Dynamics zaprojektowany specjalnie dla obiektów magazynowych i centrów dystrybucji, których jest według analityków ponad 150 tys. na całym świecie. Jest przeznaczony do wykonywania szeregu zadań, w których wymagane jest szybkie przemieszczanie pudeł, zaczynając od rozładunku ciężarówek, a następnie rozszerzając je na kompletowanie zamówień.

Mała, mobilna podstawa robota pozwala na nawigację i manewrowanie w ciasnych przestrzeniach, a także dostosowywanie się do zmieniających się układów obiektu, eliminując potrzebę tworzenia kosztownej, stałej infrastruktury automatyki. Stretch wyposażony jest w technologię widzenia maszynowego Boston Dynamics, która umożliwia łatwą identyfikację pudełek. Jego system wizyjny współpracuje z funkcją Pick & Place, zapewniając dokładne wykonywanie zadań.

Tradycyjne podejście do automatyzacji magazynu wymaga albo instalacji stałej infrastruktury, albo robotów mobilnych, które transportują towary, ale mają trudności ze spełnianiem wymagań dotyczących produktywności tak, by być atrakcyjną inwestycją dla operatorów magazynów. Stretch oferuje dostawcom usług logistycznych łatwiejszą drogę do automatyzacji, dzięki pracy w istniejących przestrzeniach magazynowych bez konieczności kosztownej rekonfiguracji lub inwestycji w nową stałą infrastrukturę.

Boston Dynamics poszukuje obecnie klientów do pilotażowego wdrożenia robotów Stretch w zakresie rozładunku ciężarówek przed ich komercyjnym wdrożeniem w 2022 r.

Źródło: Robotics & Automation

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Silniki i napędy
WEG zwiększy zdolności produkcji silników elektrycznych we Włoszech
Aktualności
Rynek środków smarnych powoli pnie się w górę
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Aktualności
Stabilny wzrost na rynku obrabiarek
Przemysł 4.0
Pepperl+Fuchs prezentuje Digital Twin Starter Kit na Hannover Messe 2025 – rewolucja w IIoT
Przemysł 4.0
Już za miesiąc Warsaw Industry Automatica 2025
Powiązane treści
Projekt robota Xiaomi przybiera formę open-source
IBM podjął współpracę z Boston Dynamics
Rynek usług serwisowych automatyki magazynowej - 9 mld dolarów w 2025 roku
Otto Motors zademonstrował oprogramowanie dla robota Boston Dynamics
Boston Dynamics uruchamia komercyjną sprzedaż robota magazynowego
Europa słabo przygotowana do automatyzacji procesów biznesowych
Boston Dynamics uruchamia komercyjną sprzedaż swoich robotów
Locus Robotics pozyskał dodatkowe finansowanie
Przychody z robotyki magazynowej przekroczą 51 mld dolarów w 2030 roku
Omron zawarł umowę dystrybucyjną z OnRobot
Robot Boston Dynamics zamiast farmerskiego owczarka

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów