Volvo będzie wyposażać wszystkie nowe modele w silniki elektryczne

Koncern Volvo ogłosił przystąpienie do realizacji planu elektryfikacji wprowadzanych na rynek modeli samochodów osobowych. Wszystkie nowe modele będą od 2019 roku wyposażone w silniki elektryczne. Montowane będą urządzenia typu hybrydy równoległej, czyli silnik elektryczny wspomagający silnik spalinowy lub typu "plug-in", czyli silnik całkowicie elektryczny. Za dwa lata firma zamierza rozpocząć produkcję pięciu modeli wyposażonych wyłącznie w silniki elektryczne.

Posłuchaj
00:00

Do 2025 roku Volvo, należące od siedmiu lat do chińskiego koncernu Geely, chce wyprodukować milion samochodów mających napęd wyłącznie elektryczny.

źródło: onet.biznes

Powiązane treści
Volvo z Wrocławia zdobyło największe dotychczas zamówienie na elektryczne autobusy
Czy polskie miasta są gotowe na elektryczne samochody?
Alibaba i Foxconn znacząco inwestują w chiński start-up motoryzacyjny
Milion aut elektrycznych w Unii Europejskiej już w przyszłym roku
Skandynawia bije rekordy sprzedaży elektrycznych samochodów
Chiński właściciel Volvo kupuje połowę malezyjskiego Protona
Czy Volvo zrezygnuje z silnikow Diesla?
ABB i Volvo będą wspólnie rozwijać technologię szybkiego ładowania
We Wrocławiu produkowany jest hybrydowy Volvo 7700
Volvo i Luminar coraz bliżej całkowicie autonomicznych samochodów
Wrocławska fabryka Volvo wyprodukuje dla Norwegii prawie 300 autobusów
Volvo sprzedaje firmie Isuzu za 2,3 mld dolarów japońskiego dostawcę samochodów ciężarowych
Schaeffler kupuje Elmotec, by uruchomić produkcję silników
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Wprowadzony system kaucyjny wymaga automatów do jego obsługi
Aktualności
Phoenix Contact promuje inteligentne zarządzanie energią – 30 dni bezpłatnego dostępu do Energy Management Service
Aktualności
B&R Innovation Days – ABB i B&R wspólnie kształtują przyszłość automatyki
Aktualności
Rockfin i Elogen przyspieszą rozwój technologii wytwarzania zielonego wodoru
Aktualności
ASTOR uruchamia program, który zmienia specjalistów w wizjonerów przemysłu
Pomiary
Danisense kupuje polską firmę specjalizującą się w nawijaniu

MES Plex od Rockwell Automation - dane, które napędzają produkcję

Dane to dziś jeden z najcenniejszych zasobów, również, a może przede wszystkim w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Współczesny przemysł bazuje na automatyzacji, co wymaga stałego dostępu do ogromnych ilości danych cyfrowych. Ich analiza pozwala optymalizować produkcję pod kątem kosztów, jakości i efektywności, a to z kolei ma bezpośrednie przełożenie na konkurencyjność i rentowność przedsiębiorstwa.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów