wersja mobilna
Online: 306 Poniedziałek, 2017.12.11

Prezentacje

  Wielofunkcyjne urządzenia pomiarowe Testo w zastosowaniach przemysłowych
   Firma: TESTO Sp. z o.o.

  Urządzenia wielofunkcyjne Testo łączą w sobie zalety różnych urządzeń odpowiedzialnych za pomiar jednego parametru, zapewniając wysoką precyzję pomiarów, możliwość równoczesnych pomiarów wielu parametrów oraz zapis danych pomiarowych do pamięci i ich analizę na komputerze. Urządzenia te stosuje się w wielu gałęziach przemysłu np.: w farmacji, przemyśle spożywczym, przemyśle motoryzacyjnym, przemyśle energochłonnym (huty, stalownie itp.), przemyśle opartym na przetwórstwie i obróbce tworzyw sztucznych i wielu innych.

  Unidrive M - kompletna gama napędów firmy Emerson
   Firma: Emerson Industrial Automation

  Gama napędów Unidrive M firmy Emerson opracowanych na potrzeby automatyzacji produkcji zapewnia predefiniowane pakiety funkcji w celu optymalizacji sprawności i wydajności w szerokim spektrum zastosowań. Unidrive M to najbardziej kompletna seria wiodących urządzeń w swojej klasie - modele Unidrive M zapewniają najszerszy możliwy zakres funkcji i rozwiązań w zakresie sterowania silnikami o mocy 0,25 kW do 2,8 MW, czyli od 0,33 do 4200 KM.

  Nowe routery przemysłowe TK800 wspierające technologię LTE
   Firma: INVENTIA Sp. z o.o.

  Oferta routerów przemysłowych niemieckiej firmy Welotek GmbH, których dystrybutorem w Polsce jest firma InVentia Sp. z o.o., została rozszerzona o nową rodzinę urządzeń TK800. Routery serii TK przeznaczone są przede wszystkim do realizacji bardziej wymagających zadań jak zestawianie szyfrowanych tuneli VPN (Virtual Private Network - wirtualna sieć prywatna to połączenie typu punkt-punkt przez sieć prywatną lub sieć publiczną, taką jak Internet) i wysyłanie szerokich strumieni danych.

  Jak zasilacze UPS i kształt centrów danych dostosowują się do wyzwań ery Big Data?
   Firma: Delta Energy Systems (Poland) Sp. z o.o.

  W 2013 r. firma analityczna Gartner prognozowała, że wartość produkcji centrów danych na całym świecie wzrośnie z 102,4 mld dol. w 2014 r. do 118,1 mld dol. w 2017 r., a skumulowany roczny wskaźnik wzrostu (CAGR) sięgnie 4%. Jednym z silnych czynników powodujących rozwój centrów danych jest zjawisko Big Data. Określenie to uznawane jest często za jedno z najbardziej mylących powiedzonek popularnych w branży high-tech w 2013 r. Zgodnie z definicją przedstawioną przez Gartnera Big Data to różnorodna funkcjonalność informacyjna o dużej prędkości transmisji i objętości danych, wymagające efektywnych od strony kosztów i innowacyjnych form przetwarzania informacji, umożliwiających lepsze zrozumienie i podejmowanie decyzji.

  Nowe komputery przemysłowe - wydajność w kompakcie. Automation PC 2100 i Panel PC 2100
   Firma: B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o.

  Komputery Automation PC 2100 i Panel PC 2100 wyposażone w procesory Intel Atom BayTrail oferują skalowaną moc obliczeniową aż do poziomu wydajności Core i3.

  Porównanie parametrów pracy silników synchronicznych z magnesami trwałymi oraz indukcyjnych asynchronicznych
   Firma: HF Inverter Polska s. c.

  W niedawnym wydaniu miesięcznika APA (nr 1/2015) opublikowany został nasz artykuł dotyczący silników serii EURA EVPM o klasie sprawności IE4. Kontynuując temat silników o najwyższej klasie sprawności, bieżący tekst poświęcono porównaniu parametrów pracy silnika EURA EVPM z silnikiem indukcyjnym asynchronicznym. Uzyskane parametry pracy obu silników zostały zestawione ze sobą i porównane pod kątem poboru mocy. Zapraszam do zapoznania się z tymi wynikami.

  Impol-1 - sprawdzony dostawca elementów i systemów automatyki firmy Siemens
   Firma: Impol-1

  Od wielu lat firma Impol-1 jako oficjalny dystrybutor oraz firma partnerska w zakresie systemów automatyki SIMATIC firmy Siemens działa aktywnie na krajowym rynku automatyki przemysłowej.

  Finder w nowej odsłonie. Programowanie zegara nigdy nie było prostsze
   Firma: ASTAT Sp. z o.o.

  W 2011 roku Finder wprowadził pierwszy zegar sterujący programowany za pomocą joysticka bez dodatkowych przycisków. Od dziś programowanie będzie łatwiejsze i prostsze dzięki zegarom z nowej serii 12.

  magsnap - magnetyczne nakładki utrzymują e-prowadniki w ustalonym torze pracy. Szybka i łatwa instalacja na poprzeczkach e-prowadnika
   Firma: igus Sp. z o.o.

  Wiele innowacyjnych produktów igus powstaje w wyniku współpracy z klientami, przy konkretnych projektach. Nowe nakładki magnetyczne magsnap (magnetyczne zapięcia) do e-prowadników to przykład właśnie takiej współpracy. Te małe zapięcia magnetyczne mogą być z łatwością przytwierdzone do poprzeczek e-prowadnika, umożliwiając nowe możliwości pracy w aplikacjach ruchomych lub obrotowych.

  Komputery, monitory i terminale do pracy w trudnych warunkach
   Firma: INEE Sp. z o.o.

  Komputery, monitory przemysłowe oraz stanowiska terminalowe w szczelnych obudowach (IP65/IP69K) dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego, chemicznego i petrochemicznego oraz wszelkich zastosowań w mocno zapylonym środowisku i na zewnątrz budynku (outdoor).

 

Nowy numer APA