PRZEMYSŁ I ZASTOSOWANIA BUDYNKOWE

Zastosowania elementów sygnalizacyjnych, choć powiązane są przede wszystkim z przemysłem i maszynami produkcyjnymi, w praktyce znacznie wykraczają poza te obszary. Obejmują m.in. aplikacje infrastrukturalne i budynkowe, magazynowe, zastosowania w szeroko rozumianym transporcie, a także w branży handlowej i logistycznej. W efekcie tworzą szeroki front dla ich producentów i dystrybutorów. Do działania w branży dodatkowo zachęca możliwość daleko idącej specjalizacji, a także niezła koniunktura – i to pomimo ogólnego spowolnienia wynikającego ze skutków koronawirusa.

Posłuchaj
00:00
Spis treści

PRZEMYSŁ I ZASTOSOWANIA BUDYNKOWE

Zastosowania sygnalizatorów w Polsce i w innych krajach europejskich są podobne, przy czym można tu wyróżnić kilka kluczowych branż (rys. 1). Do takich należy przemysł, gdzie zakres wykorzystania sygnalizatorów jest bardzo szeroki. Ich aplikacje dotyczą m.in. maszyn oraz instalacji technologicznych, gdzie elementy te służą do wskazywania stanu pracy, informowania i ostrzegania obsługi, a także różnorodnych podnośników, automatycznych bram przemysłowych, urządzeń mobilnych i zastosowań zewnętrznych. W tych przypadkach odbiorcami są zarówno klienci końcowi (zakłady przemysłowe), jak też producenci maszyn i integratorzy systemów.

 
Rys. 1 Obszary najczęstszego wykorzystania przez polskich odbiorców urządzeń sygnalizacyjnych

Drugą z najpopularniejszych grup zastosowań tworzą te związane z infrastrukturą oraz budynkami. Dotyczy to zarówno wykorzystania sygnalizatorów w obiektach komercyjnych, w halach magazynowych, jak też w obiektach infrastrukturalnych (np. kolejowe, drogowe) i innych, gdzie istnieją wymogi w zakresie zapewniania bezpieczeństwa p.poż. oraz informowania. Po gorszym 2018 roku ponownie wysoko sklasyfikowana została branża retail, która dotyczy zastosowań w sklepach, magazynach, itp. Pozostałe zawarte w statystyce rynki dotyczą przede wszystkim aplikacji powiązanych z transportem – pojazdami, w tym wersjami specjalnymi, lotnictwem i branżą morską, a także zastosowaniami wojskowymi. W tych przypadkach można mówić o szybkim wzroście wymogów dotyczących sygnalizatorów wraz ze specjalizacją aplikacji.

Spis treści
Zobacz więcej w kategorii: Raporty
Obudowy, złącza, komponenty
Szafy i obudowy przemysłowe
Artykuły
Od stanowisk i wyposażenia produkcji, przez ESD, do cleanroomów
Zasilanie, aparatura nn
Zasilanie w przemyśle
Pomiary
Przemysłowe pomiary wielkości nieelektrycznych - raport z rynku
Silniki i napędy
Przetworniki położenia i silniki krokowe
PLC, HMI, Oprogramowanie
Rozwój AI sprzyja branży IPC
Powiązane treści
Aparatura sterująca oraz sygnalizacyjna, która usprawni twoją pracę
Solidne i łatwe w montażu urządzenia sterujące i sygnalizacyjne o nowoczesnym wzornictwie
Protec - inteligentny system sygnalizacji pożaru
Wieże sygnalizacyjne serii WS-Ad w systemach automatyki
Elementy sterowania i sygnalizacji Harmony
Maszyny i systemy automatyki
AFL2-W19A-H61 - wyjątkowy komputer panelowy z sygnalizacją świetlną
Przegląd elementów sterowania i sygnalizacji Harmony
Zobacz więcej z tagiem: Bezpieczeństwo
Kalendarium
Gun Expo 2025
Targi krajowe
Targi HUNT EXPO 2025
Gospodarka
Rynek czujników gazów - 3 mld dolarów w 2032 roku

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów