NOWOŚCI KOMUNIKACYJNE

Badanie dotyczące rynku sygnalizatorów świetlnych i dźwiękowych tradycyjnie zawiera pytanie o nowości techniczne. W tym przypadku listę odpowiedzi zdominowały wskazania dotyczące rozwoju komunikacji sieciowej i możliwości zdalnej kontroli sygnalizatorów oraz sterowania nimi. Wymieniana tu była przede wszystkim IO-Link i, jak można wnioskować, stanowi ona dzisiaj sieć pierwszego wyboru. Ponadto pojawiły się też wskazania sieci bezprzewodowych (Wi-Fi) oraz generalnie zwiększania możliwości komunikacji w kontekście Przemysłu 4.0 / rozwoju IoT. Niewątpliwie czwarta rewolucja przemysłowa do branży już dotarła i dzisiaj liczy się nie tylko możliwość doboru jakościowego, estetycznego czy niezawodnego sygnalizatora, ale też łatwego skomunikowania go z innymi urządzeniami oraz zarządzania z dowolnego miejsca.

Pomimo że część respondentów zapytanych o nowości technologiczne sygnalizatorów wskazywała zastosowania LED, z całą pewnością można uznać, że ten rodzaj innowacji nie jest w branży już niczym nowym. Diody są dzisiaj podstawowymi źródłami światła w wieżach sygnalizacyjnych i części lamp, a swoją popularność zawdzięczają jasności świecenia, energooszczędności i, przede wszystkim, dużej trwałości. Warto natomiast wskazać, że w statystykach pojawiło się kilka wskazań dotyczących diod RGB, które pozwalają na tworzenie sygnalizatorów o ustawianym kolorze świecenia, w efekcie zapewniając jeszcze większą funkcjonalność wież sygnalizacyjnych. Co jednak ciekawe, pomimo ich dostępności przeważającą grupę oferowanych na rynku produktów stanowią ciągle wersje wielokolorowe modułowe. Jak widać, innowacja przegrywa tu z tradycją, aczkolwiek nie jest wykluczone, że w kolejnych latach będzie się to zmieniało. Dodatkowo do pojedynczych wskazań ankietowych należy zaliczyć: zwiększone zakresy napięć zasilania, dostępność zaawansowanego oprogramowania oraz istotność estetyki i wyglądu produktów.

Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów
Dowiedz się więcej
Przejdź do kompendium