DODATKOWA FUNKCJONALNOŚĆ

W przypadku płytek krzemowych gotowych do pocięcia na poszczególne układy scalone stosuje się inne rozwiązanie (rys. 1b). Polega ono na rejestrowaniu obrazów sąsiednich struktur, a następnie ich sukcesywnym porównywaniu ze sobą. Jeżeli wynikiem ich przetwarzania jest brak różnic, płytka uznawana jest za wolną od defektów. W przeciwnym razie odczytywane są współrzędne znalezionej skazy.

 
Rys. 1 Inspekcja płytek krzemowych (źródło: Hitachi)

Warto dodać, że w zautomatyzowanych maszynach do inspekcji płytek krzemowych implementuje się dodatkowo specjalne algorytmy przetwarzania danych pomiarowych. Przykładami są te, które analizują oraz klasyfikują defekty m.in. ze względu na ich cechy wspólne, cechy wyróżniające, przyczyny powstawania. Informacje te są następnie wykorzystywane do zwiększania efektywności kontroli i analizowane pod kątem poprawy jakości procesów produkcyjnych.

Automaty i roboty lutownicze – przykłady

Ersa Powerflow Pro

Automat do lutowania na fali w atmosferze azotu. Wybrane cechy: topnik natryskiwany na płytkę według zadanego programu, modułowa strefa podgrzewania wstępnego, podgrzewanie konwekcyjne i z wykorzystaniem podczerwieni, zestaw dysz do wielu zastosowań, oprogramowanie ERSASOFT 5, maksymalna wysokość komponentu na płytce: do 100 mm.

www.pbtechnik.com.pl

 

 

Piece lutownicze HB Automation seria HS

Sześcio-, ośmio-, dziesięcio- i dwunastostrefowe, do lutowania w technologii bezołowiowej, w atmosferze powietrza lub azotu, technologia grzania: wymuszona konwekcja powietrza, zakres temperatur: od temperatury pokojowej do +300°C z dokładnością ± 2°C, system kontroli cyrkulacji powietrza redukujący interferencje między strefami, zabezpieczenie przed przegrzaniem, wbudowany system filtracji oparów topnika.

https://paktel.pl/

 

 

Robot lutowniczy Reeco

Możliwość pracy z płytkami o wymiarach 520 × 520 mm, stacja do lutowania zintegrowana z elementem grzejnym, automatyczny podajnik drutu lutowniczego, zapis do 255 programów lutowniczych (po 100 tys. punktów każdy program), możliwość importu plików *.dxf, Gerber, Excel, samonośna, aluminiowa konstrukcja, optyczne kurtyny zabezpieczające.

www.renexline.pl

Prezentacje firmowe

Polecane

Nowe produkty

Zobacz również